facebook

Zieleniec kręci i nie odpuszcza!

Dodano: 09.03.2024

Choć tego typu informacje publikujemy zwykle z początkiem kwietnia, a nie marca, musimy zaakceptować taki stan rzeczy. Udało nam się trochę popracować nad śniegiem w tym tygodniu, dzięki czemu cały czas można jeszcze w Zieleńcu pojeździć. Jak długo będzie to możliwe? Nie wiemy, ale nie odpuszczamy. 

Wiosna przyszła w góry w tym sezonie zdecydowanie za wcześnie, bo tak naprawdę w połowie lutego. Do problemu wysokiej, a momentami bardzo wysokiej temperatury doszedł wiatr, który sam w sobie nie stanowi większego problemu. Pogłębił go natomiast czasem padający deszcz.

W tym tygodniu mieliśmy tak naprawdę ponad 24 godziny przymrozków, które pozwoliły nam choć na chwilę uruchomić armatki. Oczywiście nie umożliwiły naśnieżania do tej pory nieczynnych tras, a jedynie dośnieżenie tych otwartych. W związku z tym cały czas mamy pod Orlicą otwartych kilka z nich, a także czynne dwie koleje linowe i jeden wyciąg taśmowy. W prognozach w kolejnych dniach znów widać temperaturę poniżej zera. Jeśli się to potwierdzi, znów odpalimy oczywiście sprzęt i będziemy dośnieżać.

Od 11 marca rusza w Zieleńcu niski sezon, co oprócz tańszych karnetów oznacza również, że stacja pracuje od poniedziałku do czwartku w godzinach od 09:00 do 16:00, natomiast w weekend od 9:00 do 20:00. 


Rozkład jazdy od 11 do 15 marca *

Kolej 6-osobowa Winterpol W3

  • Poniedziałek – piątek 09:00 – 16:00

Taśma Winterpol WT2

  • Poniedziałek – piątek 09:00 – 16:00

Niestety, ale wg wstępnych zapowiedzi mieliśmy działać do 17 marca ale w świetle panujących warunków sezon zostanie zakończony 15 marca (ostatni dzień szusowania)

* Uwaga: powyższy rozkład może ulec zmianie w odniesieniu do zmieniających się w Zieleńcu warunków atmosferycznych.

Przed zakupem karnetów prosimy o zapoznanie się z warunkami aktualnie panującymi na stoku.


Przydatne linki:

Nasze media społecznościowe:


Czytaj więcej:

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: