facebook

UNKNOWN

Ski Bus i Taxi Zieleniec

 

SKIBUS z Dusznik-Zdroju do Zieleńca

Gmina Duszniki-Zdrój już tradycyjnie zaprasza do korzystania ze specjalnego SKIBUSA, którym w okresie od 25.12.2023 – 10.03.2024 będziecie mogli dojechać z Dusznik-Zdroju do Zieleniec Sport Arena (i z powrotem). Z myślą o narciarzach i turystach skibus kursować będzie na dwóch liniach —  niebieskiej i zielonej. Codziennie jest to zatem w sumie 11 kursów!

Wśród 21 przystanków znalazły się także te przy parkingach, co pozwoli na pozostawienie auta z dala od korków i kolejek przy wjeździe na teren stacji narciarskiej. Trasy zarówno zielonej, jak i niebieskiej linii biegną w pobliżu wyciągów, co pozwoli wsiąść czy wysiąść na przystankach: Mieszko, Winterpol, Parking Główny, Diament czy Nartorama.

Wsiadaj i wysiadaj tam, gdzie Ci wygodnie —  2 linie Skibusa

Linia Zielona

Linia Zielona startuje z Podgórza o 9:00, 10:40, 16:00 i 18:10 następnie przejeżdża przez Zdrój i przystanek PKS tuż przy drodze DK8, do Zieleniec Sport Arena wjeżdza od strony Hotelu Zieleniec. Ostatnim miejscem postojowym jest Nartorama, skąd SKIBUS w stronę Duszników-Zdrój odjeżdża codziennie o 9:50, 14:30, 17.10, 20:15. Trasa tej linii może zainteresować także narciarzy biegowych, do tras biegowych można dotrzeć, wysiadając na przystanku – Przystanek Alaska przy kamieniu Rübartscha.

Linia niebieska

Niebieska linia rozpoczyna trasę na Dworcu PKP o godzinie: 8:30, 9:30, 10:00, 11:00, 16:20, 17:00, 18:00 następnie prowadzi przez Park Zdrojowy oraz przystanek „Torfowisko pod Zieleńcem” do Zieleniec Sport Arena od strony Nartoramy i kończy kurs na parkingu przy wyciągu Mieszko. Powrót niebieską linią do Duszników-Zdrój z tej stacji końcowej codziennie o 9:15, 10:15, 15:00, 16:00, 17:00, 19:00, 19:50. 

Warto zaznaczyć, że wszystkie kursy skibusa będą realizowane przez autobusy niskopodłogowe. Pozwoli to na wygodny i bezpieczny transport ze sprzętem narciarskim.

Sprawdź ceny i zniżki na przejazdy

Bilety na przejazdy skibusem można kupić bezpośrednio u kierowcy. Są dostępne w dwóch wariantach cenowych (stawki dotyczą podróży w jedną stronę):

 • 5 zł – dla posiadaczy potwierdzenia uiszczenia opłaty uzdrowiskowej na terenie Gminy Miejskiej Duszniki-Zdrój,
 • 5 zł – mieszkańcy Dusznik-Zdroju za okazaniem ważnego skibuspassa,
 • 15 zł – pozostali pasażerowie

Mieszkańcy Duszników-Zdrój mogą skorzystać z tańszych biletów w ramach skibuspass. Kartę zniżkową na przejazdy można wyrobić w Biurze Obsługi Klienta w ratuszu (parter) od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Pamiętajcie, aby do urzędu zabrać ze sobą dowód osobisty oraz dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie gminy. Wystarczy rachunek za prąd czy gaz lub potwierdzenie opłaty podatku od nieruchomości.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie też na stronie: www.visitduszniki.pl


TAXI ZIELENIEC

Wszystkich, którzy nie mają możliwości dojechania do Zieleniec Sport Areny samochodem, zachęcamy do skorzystania z usług specjalnego VIP Ski Busa – Taxi Zieleniec, który dostępny jest przez cały sezon. 

Przewoźnik posiada gamę pojazdów przystosowanych do transportu zarówno pojedynczych turystów, jak i grup (od 1 do 60 osób). Z licencjonowanych dowozów mogą skorzystać narciarze i snowboardziści wraz ze sprzętem. Maksymalny czas oczekiwania na auto to 60 minut.

Ski Bus Taxi Zieleniec oferuje przewozy pod stoki z miejscowości w promieniu 30 km od Zieleńca, w tym z:

 • Dusznik-Zdroju,
 • Kudowy-Zdrój,
 • Polanicy-Zdrój,
 • Szczytnej,
 • Batorowa
 • Lewina Kłodzkiego,
 • Lasówki
 • Mostowic,
 • Spalonej,
 • Bystrzycy Kłodzkiej.

 

Istnieje również możliwość zamówienia transportu z samego Wrocławia oraz z podwrocławskiego lotniska, a także portu lotniczego w Pradze. 

Ceny ustalane są indywidualnie i rozpoczynają się już od 15 zł/os.

 

Kontakt

534-958-924

606-224-745

 

VIP Ski Bus – Taxi Zieleniec świadczy także usługę płatnego transportu sanitarnego (bez obsługi medycznej)

Jeśli potrzebujesz natychmiastowego leczenia lub wizyty w innej placówce leczniczej, a nie możesz skorzystać z transportu publicznego ze względu na stan zdrowia, Taxi Zieleniec oferuje niemedyczny transport sanitarny na SOR w Polanicy Zdrój.


Linia – narty biegowe
SkiBus Zieleniec – Lasówka – Mostowice

W tym sezonie możecie również komfortowo wybrać się z Zieleńca Skibusem na biegówki do początku tras w Mostowicach.

 

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: