facebook

UNKNOWN

Ski Bus i Taxi Zieleniec

 

SKIBUS z Dusznik-Zdrój do Zieleńca

Gmina Duszniki-Zdrój uruchamia specjalnego SKIBUSA, którym od 25 grudnia do 5 marca 2023 r. wszyscy chętni będą mogli dojechać do Zieleniec Sport Arena. Z myślą o narciarzach i turystach powstały dwie linie —  niebieska i zielona. Codziennie będzie to w sumie 11 kursów między godzinami 8.00 i 21.00.

Wśród 21 przystanków znalazły się także te przy parkingach, co pozwoli na pozostawienie auta z dala od korków i kolejek przy wjeździe na teren stacji narciarskiej. Trasy zarówno zielonej, jak i niebieskiej linii biegną w pobliżu wyciągów, co pozwoli wsiąść czy wysiąść na przystankach: Mieszko, Winterpol, Parking Główny, Diament czy Nartorama.

Wsiadaj i wysiadaj tam, gdzie Ci wygodnie —  2 linie Skibusa

Linia Zielona

Linia Zielona startuje z Podgórza o 9:00, 11:25, 16:05 i 18:00 następnie przejeżdża przez Zdrój i przystanek PKS tuż przy drodze DK8, do Zieleniec Sport Arena wjeżdza od strony Hotelu Zieleniec. Ostatnim miejscem postojowym jest Nartorama, skąd SKIBUS w stronę Duszników-Zdrój odjeżdża codziennie o 10:25, 15:00, 17.05, 20:30. Trasa tej linii może zainteresować także narciarzy biegowych, do tras biegowych można dotrzeć, wysiadając na przystanku – Przystanek Alaska przy kamieniu Rübartscha.

Linia niebieska

Niebieska linia rozpoczyna trasę na Dworcu PKP o godzinie: 8:20, 9:20, 10:00, 10:45, 17:00, 18:30, 19:00 następnie prowadzi przez Park Zdrojowy oraz nowy przystanek „Torfowisko pod Zieleńcem” do Zieleniec Sport Arena od strony Nartoramy i kończy kurs na parkingu przy wyciągu Mieszko. Powrót niebieską linią do Duszników-Zdrój z tej stacji końcowej codziennie o 9:05, 10:02, 16.20, 17.40, 18.00, 19:10, 21.00. 

Warto zaznaczyć, że wszystkie kursy skibusa będą realizowane przez autobusy niskopodłogowe. Pozwoli to na wygodny i bezpieczny transport ze sprzętem narciarskim.

Bileciki do kontroli —  sprawdź ceny i zniżki na przejazdy

Bilety na przejazdy skibusem można kupić bezpośrednio u kierowcy. Są dostępne w dwóch wariantach cenowych (stawki dotyczą podróży w jedną stronę):

 1. 5 PLN — dla gości gminy Duszniki-Zdrój, którzy uiścili opłatę klimatyczną (należy okazać dowód zapłaty) oraz dla mieszkańców
 2. 15 PLN — dla pozostałych pasażerów

Mieszkańcy Duszników-Zdrój mogą skorzystać z tańszych biletów w ramach skibuspass. Kartę zniżkową na przejazdy można wyrobić w Biurze Obsługi Klienta w ratuszu (parter) od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Pamiętajcie, aby do urzędu zabrać ze sobą dowód osobisty oraz dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie gminy. Wystarczy rachunek za prąd czy gaz lub potwierdzenie opłaty podatku od nieruchomości.

Schemat trasy Skibusa na sezon 2022 / 2023:

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie też na stronie: https://visitduszniki.pl/skibus-2022-23/ 

Do Zieleniec Sport Arena dojedziecie także ze Spalonej i Lasówki. Cena biletu to 10 zł za osobę. Busy będą kursowały od 25 grudnia do 5 marca, cztery razy dziennie zaczynając trasę od przystanku Spalona-dolna, skąd odjazdy zaplanowano o godzinie: 8:30, 11:20, 15:30 oraz 20:50. Następnie bus zatrzyma się przy PTTK Jagodna, dalej w Mostowicach, przy Hotelu Korona i „Na pograniczu”. Później trasa biegnie do Lasówki (Lasówka II-kosciół-Potok Lasówka-Osada Lasówka-Biwak Lasówka), a w Zieleniec Sport Arena będzie można wsiąść i wysiąść na przystankach: Nartorama, Diament, a także przy Parkingu Głównym, Winterpolu i nieopodal wyciągu Mieszko.

Powrót w kierunku Lasówki i Mostowic, z przystanku Mieszko o godzinie: 8:00, 10:45, 15:00 i 20:20. Szczegółowy rozkład jazdy na tej trasie, możecie sprawdzić TUTAJ.

 


TAXI ZIELENIEC

Wszystkich, którzy nie mają możliwości dojechania do Zieleniec Sport Areny samochodem, zachęcamy do skorzystania z usług specjalnego VIP Ski Busa – Taxi Zieleniec, który dostępny jest przez cały sezon. 

Przewoźnik posiada gamę pojazdów przystosowanych do transportu zarówno pojedynczych turystów, jak i grup (od 1 do 60 osób). Z licencjonowanych dowozów mogą skorzystać narciarze i snowboardziści wraz ze sprzętem. Maksymalny czas oczekiwania na auto to 60 minut.

Ski Bus Taxi Zieleniec oferuje przewozy pod stoki z miejscowości w promieniu 30 km od Zieleńca, w tym z:

 • Dusznik-Zdroju,
 • Kudowy-Zdrój,
 • Polanicy-Zdrój,
 • Szczytnej,
 • Batorowa
 • Lewina Kłodzkiego,
 • Lasówki
 • Mostowic,
 • Spalonej,
 • Bystrzycy Kłodzkiej.

 

Istnieje również możliwość zamówienia transportu z samego Wrocławia oraz z podwrocławskiego lotniska, a także portu lotniczego w Pradze. 

Ceny ustalane są indywidualnie i rozpoczynają się już od 15 zł/os.

 

Kontakt

534-958-924

606-224-745

 

VIP Ski Bus – Taxi Zieleniec świadczy także usługę płatnego transportu sanitarnego (bez obsługi medycznej)

Jeśli potrzebujesz natychmiastowego leczenia lub wizyty w innej placówce leczniczej, a nie możesz skorzystać z transportu publicznego ze względu na stan zdrowia, Taxi Zieleniec oferuje niemedyczny transport sanitarny na SOR w Polanicy Zdrój.

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: