facebook

UNKNOWN

Dusznicki Express

Turystyczną kolejką z Dusznik-Zdroju do Zieleńca

Zieleniec oddalony jest od centrum Dusznik-Zdroju o niewiele ponad 12 kilometrów. Trasę tę można i warto pokonać innym niż samochód sposobem. Najlepiej na piechotę – wszak okolica wyjątkowo jest przecież atrakcyjna. Jeśli jednak szukacie alternatywnego sposobu dotarcia do Zieleńca, polecamy Wam przejażdżkę Dusznickim Expresem.

Przejażdżka tą kolejką to sentymentalna podróż w głąb historii – najważniejszych miejsc i wydarzeń. Znajdujące się na trasie przystanki zaplanowane zostały tak, aby podróżni mieli czas na chwilę relaksu, swobodną rozmowę, ale przede wszystkim na poznanie atrakcji okolicy. Odpowiednie tempo podróży umożliwia także robienie zdjęć, będąc jednak na tyle wystarczające, aby podróż specjalnie się nie dłużyła.

ROZKŁAD JAZDY
Odjazdy z przystanku przy wejściu do Parku Zdrojowego (ul. Chopina).

 

Ale oczywiście można i pojechać w jedną stronę, a w drugą zrobić sobie spacer po najbliższej okolicy. Opcji tras do Dusznik jest kilka – najlepiej pod drodze odwiedzić na dłużej Torfowisko pod Zieleńcem.

Cennik kursów przedstawiają się następująco: 

Dzieci w wieku do lat 2 korzystają z Expresu bezpłatnie, natomiast przewóz roweru wliczony jest w cenę biletu!

 

Dusznicki Express to możliwość zwiedzenia naszych stron i podziwiania pięknych widoków w innej, mniej oczywistej, ale nie mniej atrakcyjnej formie. Oczywiście pod uwagę brać należy zmieniające się warunki atmosferyczne – w przypadku intensywnych opadów deszczu czy burzy, istnieje możliwość odwołania bądź przesunięcia kursu.

 

Dodatkowe informacje:

tel: 604 508 948 (Usługi turystyczne „BACA” – Rafał Bałęczny).

www.facebook.com/dusznickiexpress

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: