facebook

Dla najmłodszych

Zieleniec Ski Arena jest ośrodkiem narciarskim, w którym bardzo mile widziani są przedstawiciele najmłodszego pokolenia pasjonatów narciarstwa. Każdego roku serdecznie witamy i zapraszamy wszystkich, którzy już zdobyli pierwsze szlify na jednej bądź dwóch deskach, ale przede wszystkim tych, którzy stawiają na nartach lub snowboardzie pierwsze kroki i chcą podnosić swoje narciarskie umiejętności. Doskonale  przygotowana i wciąż rozwijana infrastruktura oraz długie, łagodne i odpowiednio wyprofilowane stoki stwarzają idealne warunki do efektywnej nauki na nartach przez niemal 150 dni w roku. Tym bardziej, że w trakcie szkolenia możemy dobierać coraz to trudniejsze trasy, dzięki czemu nauka jazdy szybko nabiera tempa. 

Wyciągi dydaktyczne

Spośród 30 zielenieckich kolei i wyciągów do dyspozycji najmłodszych są przede wszystkim 4 wyciągi dydaktyczne (taśmowe), będące idealnym rozwiązaniem dla stawiających na nartach pierwsze kroki. Jeden dostępny o długości 50 metrów, drugi w ośrodku Bartuś (długość 124 metry) oraz dwa wyciągi dydaktyczne w ośrodku Winterpol (odpowiednio 50 i 100 metrów) umożliwią szybki i co najważniejsze bezpieczny transport przedstawicielom młodszego pokolenia. Wszystkie zlokalizowane przy tych wyciągach stoki są odpowiednio przygotowywane, naśnieżane, z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo najmłodszych.

Szkoły narciarskie

Zieleniec Ski Arena to nie tylko infrastruktura narciarska. To także bogata oferta szkółek narciarskich, których przedstawiciele nie tylko odpowiednio wyszkolą każdego malucha, ale także pomogą w odpowiednim przygotowaniu mentalnym do uprawiania tego pasjonującego sportu pod kątem bezpieczeństwa i odpowiedzialnego korzystania ze stoków. Pełen wykaz szkółek narciarskich oraz ich szczegółowa oferta znajdują się w dedykowanej szkołom zakładce.

Dziecięcy Puchar Orlicy

Cykl zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy, którego w sezonie 2020/2021 odbędzie się już XXVI edycja, to jedno z najważniejszych organizowanych każdego roku wydarzeń w Zieleńcu. Jest to także jedna z najstarszych dla najmłodszych imprez w regionie, która przy każdej okazji przyciąga na stoki kilkudziesięciu zawodników i kilkadziesiąt zawodniczek w różnym wieku. Organizacji całego przedsięwzięcia przyświeca jeden cel – ruch i aktywność na świeżym powietrzu z nutką sportowej rywalizacji. Cały cykl składa się z pięciu zawodów w ciągu sezonu oraz finałowych zmagań pod jego koniec.

Oto nasze propozycje tras

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: