facebook

Dla najmłodszych

Zieleniec Sport Arena jest ośrodkiem narciarskim, w którym bardzo mile widziani są przedstawiciele najmłodszego pokolenia pasjonatów narciarstwa. Każdego roku serdecznie witamy i zapraszamy wszystkich, którzy już zdobyli pierwsze szlify na jednej bądź dwóch deskach, ale przede wszystkim tych, którzy stawiają na nartach lub snowboardzie pierwsze kroki i chcą podnosić swoje narciarskie umiejętności. Doskonale  przygotowana i wciąż rozwijana infrastruktura oraz długie, łagodne i odpowiednio wyprofilowane stoki stwarzają idealne warunki do efektywnej nauki na nartach przez niemal 150 dni w roku. Tym bardziej, że w trakcie szkolenia możemy dobierać coraz to trudniejsze trasy, dzięki czemu nauka jazdy szybko nabiera tempa. 

Wyciągi dydaktyczne

Spośród 31 zielenieckich kolei i wyciągów do dyspozycji najmłodszych są przede wszystkim 4 wyciągi dydaktyczne (taśmowe), będące idealnym rozwiązaniem dla stawiających na nartach pierwsze kroki. Jeden dostępny o długości 50 metrów, drugi w ośrodku Bartuś (długość 124 metry) oraz dwa wyciągi dydaktyczne w ośrodku Winterpol (odpowiednio 50 i 100 metrów) umożliwią szybki i co najważniejsze bezpieczny transport przedstawicielom młodszego pokolenia. Ponadto działa dostępnych jest kilkanaście innych wyciągów idealnie nadających się do nauki jazdy na nartach czy snowboardzie.  Wszystkie zlokalizowane przy tych wyciągach stoki są odpowiednio przygotowywane, naśnieżane, z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo najmłodszych.

Szkoły narciarskie

Zieleniec Sport Arena to nie tylko infrastruktura narciarska. To także bogata oferta szkółek narciarskich, których przedstawiciele nie tylko odpowiednio wyszkolą każdego malucha, ale także pomogą w odpowiednim przygotowaniu mentalnym do uprawiania tego pasjonującego sportu pod kątem bezpieczeństwa i odpowiedzialnego korzystania ze stoków. Pełen wykaz szkółek narciarskich oraz ich szczegółowa oferta znajdują się w dedykowanej szkołom zakładce.

Puchar Orlicy

Cykl zawodów o Puchar Orlicy (wcześniej Dziecięcy Puchar Orlicy), którego w sezonie 2021/2022 odbędzie się już XXVIII edycja, to jedno z najważniejszych organizowanych każdego roku wydarzeń w Zieleńcu. Jest to także jedna z najstarszych dla najmłodszych imprez w regionie, która przy każdej okazji przyciąga na stoki kilkudziesięciu zawodników i kilkadziesiąt zawodniczek w różnym wieku. Organizacji całego przedsięwzięcia przyświeca jeden cel – ruch i aktywność na świeżym powietrzu z nutką sportowej rywalizacji. Cały cykl składa się z pięciu zawodów w ciągu sezonu oraz finałowych zmagań pod jego koniec.

Oto nasze propozycje tras

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: