facebook

Family Bike Park Zieleniec

Otwarty w 2021 rodzinny park rowerowy oferujący prawie 10 km zróżnicowanych tras rowerowych zlokalizowanych na stokach Gryglówki i Nartoramy. Park obsługiwany jest przez koleje linowe, którymi można dostać się z rowerem na początek tras. Na miejscy do dyspozycji jest również wypożyczalnia rowerów, szkółka organizująca szkolenia indywidualne jak i grupowe w ramach obozów oraz punkty gastronomiczne.

Park czynny w godzinach pracy kolei linowych. Sprawdź nasz rozkład:

Rozkład

Nasze trasy

Bike Park Zieleniec to aż 5 tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Trasy prowadzą przez stoki oraz lasy, a ich wyprofilowanie sprawia że każdy bez problemu może bezpiecznie korzystać z parku.

Trasa SZTOS – 1,9 km
to łagodna trasa polecana dla początkujących oraz na rozgrzewkę.

Trasa PATATAJ – 1,8 km
na trasie znajdują się liczne przeszkody takie jak muldy i rollery.

Trasa ZIG ZAG – 2,7km
poprowadzona głównie lasem z kilkoma dłuższymi zjazdami oraz w końcowej części z licznymi zakrętami.

Trasa BOM-BEL – 2,6km
kolejna leśna trasa z licznymi odcinkami długich odcinki prostych.

Trasa E-BIKE – 1,5km
trasa dojazdowa do górnej części tras.

Trasa CRAZY DAD – 0,8km
dedykowana dla bardziej wymagających, stroma z naturalną powierzchnią (ziemia, korzenie, kamienie)

Mapa tras

Wypożyczalnia rowerów

Zarówno przy dolnej stacji wyciągu Gryglówka jak i przy parkingu Nartorama znajduje się wypożyczalnia rowerów. Łącznie do dyspozycji jest 60 rowerów. Wszystkie nasze rowery są regularnie serwisowane w dostępnych na miejscu punktach serwisowych co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania.

Istnieje również możliwość wcześniejszej rezerwacji rowerów online

Rezerwacja

Szkoła rowerowa

Wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy wprowadzą każdego w tajniki górskiej jazdy rowerowej po trasach dostępnych w Family Bike Park Zieleniec. Szkoła umożliwia również indywidualne jak i grupowe zajęcia szkoleniowe. Nowością sezonu 2022 są również obozy szkoleniowe oraz planowana budowa odcinka szkoleniowego na którym będą się odbywały zajęcia dla kursantów.

Cennik

Aby skorzystać z Bike Parku należy zakupić jeden z dostępnych biletów, który ważny jest na kolei linowej Gryglówka i Nartorama Skyway Express.

W ofercie są dostępne bilety jednorazowe, od 2 do 4h, bilety od 1 do 3 dni oraz bilety rodzinne.

Ceny ulgowe przysługują dzieciom do lat 13, seniorom od 60 lat oraz osobom niepełnosprawnym.

Cennik

Dojazd

Zieleniec, będący częścią dolnośląskiego kurortu Dusznik-Zdroju, oddalony jest jedynie o ok. dwie godziny drogi samochodem od Wrocławia. Jadąc z dalszych miejsc Polski, najlepiej kierować się na Kłodzko. Z Wrocławia prawie do samego Zieleńca prowadzi międzynarodowa droga nr E67 (Wrocław – Kudowa Zdrój) oraz krajowa droga nr 8. Z górnego Śląska czy Opola najlepiej kierować się drogą nr E46 na Kłodzko i dalej krajową droga nr 8.

Bike Park zlokalizowany jest na stokach Gryglówki i Nartoramy, zatem po przyjeździe do Zieleńca auto można zaparkować na jednym z bezpłatnych parkingów przy dolnych stacjach kolei linowych Gryglówka i Nartorama.

Wyznacz trasę

Filmik

Sprawdź sam jak powstawał nasz Family Bike Park Zieleniec o czym opowiada Prezes Fundacji Singletrack Glacensis Marek Janikowski, odpowiedzialny również za projekt i wykonanie tras w ramach całego parku.

Kamery online

Zawsze przed przyjazdem możesz sprawdzić jakie aktualnie na trasach panują warunki pogodowe za pośrednictwem naszych kamer online.

Więcej informacji