facebook
ARTYKUŁ

Family Bike Park Zieleniec

Family Bike Park Zieleniec to bez wątpienia jedyna taka atrakcja w tej części Ziemi Kłodzkiej. W Zieleńcu na stokach Gryglówki i Nartoramy dla miłośników turystyki rowerowej powstał Bike Park obsługiwany przez dostępne tam koleje linowe.

Budowa pierwszego etapu długo wyczekiwanej nowość wśród zielenieckich atrakcji została ukończona. Już od 3 czerwca na stokach Gryglówki i Nartoramy  dostępne są pierwsze trasy w ramach budowy Family Bike Park Zieleniec na który składać się będzie łącznie 5 tras o długości ok 9 km. Obecnie dostępne są trasy o zróżnicowanym poziomie trudności:

Trasa SZTOS – 1,9 km

to łagodna trasa, którą polecamy dla początkujących oraz na rozgrzewkę. Nazwa Sztos nie wzięła się z przypadku – podczas zjazdu będziecie mogli podziwiać „sztos widoki”.

Trasa PATATAJ – 1,8 km

rodem z rodeo, ta trasa może Was zaskoczyć, przeszkody jakie znajdziecie na tej trasie to muldy i rollery.

Trasa ZIG ZAG – 2,7km

leśna trasa pozwoli wam mknąć zygzakiem między drzewami. Trasa będzie łączyła się również z trasą PATATAJ.


Trasy będą czynne w godzinach pracy kolei Gryglówka


Kolej linowa będzie wywozić rowerzystów na górę. Bezpośrednio przy kolei dostępna będzie wypożyczalnia rowerów, serwis rowerowy oraz bar z przekąskami – Michałówka. Kontakt z wypożyczalnią rowerów 509 464 477.

DOJAZD DO ZIELEŃCA Z DUSZNIK
Bike Bus Gryglówka

Cennik Family Bike Park Zieleniec:

Drugim etapem budowy  Family Bike Park Zieleniec jest budowa kolejnych tras tym razem na stokach Nartoramy, których otwarcie nastąpi już w wrześniu tego roku. Obecnie trasa Zig Zag została oddana do użytki, a w trakcie budowy jest trasa:

 

Trasa BOM-BEL – 2,6km

roztaczać się będzie przez las, a cechą charakterystyczną tej trasy to długie odcinki prostych

 

 


Oficjalna strona Family Bike Park Zieleniec

www.bikeparkzieleniec.pl


MapaFamily Bike Park Zieleniec:

 


Wszystkie informacje, nowości znajdziecie na oficjalnym funpage’u:

Family Bike Park Zieleniec na facebooku


Pomimo, że trasy tak jak wskazuje na to sama nazwa parku są zaprojektowane tak, aby całe rodziny niezależnie od wieku i umiejętności mogły z nich korzystać to każdy nie powinien przeceniać swoich umiejętności i sprawności fizycznej. Każdy przed skorzystaniem z tras powinien ocenić również trudność i charakter trasy.

Do zobaczenia w Zieleńcu!

 


 

Ważne dokumenty do pobrania:

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: