facebook

Wyniki I rundy Pucharu Orlicy

Dodano: 23.01.2024

Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Orlicy, które w minioną niedzielę rozegrane zostały w Zieleńcu. W niektórych kategoriach miały one wyraźnych zwycięzców, ale w kilku, jak to już zwykle bywa, walka była niezwykle zacięta. Czasu na odpoczynek niewiele, w przyszłą niedzielę kolejna runda!

29 edycja Pucharu Orlicy ruszyła. W pierwszym tygodniu zimowych ferii na starcie zameldowało się mnóstwo dzieci i młodzieży, ale i kategoria OPEN miała również kilku przedstawicieli starszego pokolenia. Bardzo nas to cieszy, bo choć Puchar pierwotnie nosił przecież nazwę „dziecięcego”, zawody te są otwarte dla absolutnie wszystkich.

Jak przedstawiają się wyniki niedzielnych zawodów? Jak to ma miejsce już od kilku sezonów, zawody rozgrywane są w dwóch podstawowych grupach: zawodników niezrzeszonych oraz zrzeszonych w klubach sportowych. Od kategorii Krasnali mamy także podział na kobiety i mężczyzn.

I tak wśród zawodników niezrzeszonych w kategorii Smerfów jedyną, ale najmłodszą zawodniczką całych zawodów była Marina Inguez Dziąsko – brawo Marinko! Wśród Skrzatów najlepszy czas dwóch przejazdów uzyskała Nela Szkudlarek, drugi był Michał Nakraszewicz, natomiast trzecia Agnieszka Welcer. W kolejnej kategorii Krasnali wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Ksawery Pietrzak, na kolejnych miejscach podium stanęli Dane Inguez Dziąsko oraz Maciek Szatniewski. Wśród dziewczynek pierwsze trzy miejsca zajęły: Alina Tucholska, Marta Dziąsko i na trzecim miejscu uplasowała się Zofia Nakraszewicz.

Kategorię Krasnali Starszych zdominował wśród chłopców Jakub Szatniewski. Jego czas na mecie po 2. przejeździe był aż o 3.18 lepszy od drugiego na mecie Szymona Leśniaka. Trzeci na mecie Jakub Jurczak stracił do zwycięzcy 8,21 sek. Wśród dziewczynek najszybsza była Kasia Dziąsko, drugie miejsce zajęła Lili Gajewska.

Zawody w kategorii Elfów wśród dziewczyn i chłopców miały różny przebieg. Adrian Dzięgiel musiał się po pierwszym przejeździe nie mógł być pewny swego, dopiero w drugim powiększył przewagę i ostatecznie jego czas było o 1,14 sek. lepszy od drugiego na mecie Witolda Bałamuta. Na najniższym stopniu podium uplasował się Filip Lubieniec. Natomiast wśród dziewczym zdecydowanie zawody wygrała Gabriela Pietrzak. Jej czas był o 4,89 sek. lepszy od Leny Deron i o 6,41 sek. lepszy od Oliwii Jarus.

Kategoria Open, licznie i mocno obsadzona, również miała swoich zdecydowanych zwycięzców. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był Krzysztof Jarus. Drugi na mecie był Łukasz Szkudlarek (+4,28), natomiast trzeci Daniel Kozanowski (+6,95). Wśród kobiet równie zdecydowane zwycięstwo odniosła Katarzyna Karasińska, której czas na mecie był lepszy od czasu Ewy Tucholskiej aż o 5.30 sek. Trzecie miejsce zajęła Anna Welcer (+13.23).

Jeśli chodzi o zawodników, którzy na co dzień trenują w klubach, również w kilku przypadkach walka była niezwykle zacięta, a decydował pojedynczy płatek śniegu!

Wśród Smerfów wystartował Tadeusz Czuwara, który był najmłodszym uczestnikiem w tym gronie. Wśród skrzatów najlepszy czas dwóch przejazdów miał Józef Karwowiak. Na drugim miejscu uplasował się Alek Atraube, natomiast na trzecim Bruno Adamiec.

W kategorii Krasnali wśród chłopców najszybszy był Miłosz Michalak. Na kolejnych stopniach podium znaleźli się Wojtek Czuwara oraz Franek Karbowiak. Wśród dziewczyn najszybsza była z kolei Pola Adamiec, która była szybsza o jedyni 0,34 sek. od Martyny Nicoś. Trzecie miejsce zajęła Hanna Kozanowska.

Wśród chłopców w kategorii Krasnali Starszych najszybszy był Bruno Minkinia. Na drugim miejscu podium znalazł się Andrzej Straube (+3,40), natomiast na trzecim Kacper Zawiślak (+3,74).

Wśród dziewczyn najszybsza była z kolei Ola Nicoś. Drugie miejsce zajęła Hania Żółty, natomiast trzecie Pola Pokrzywa.

Kategoria Elfów wśród mężczyzn to zdecydowane zwycięstwo Jakuba Michalaka, który wyprzedził Jakuba Żółtego oraz Michała Trześniewskiego. Wśród dziewczyn wystartowała też w tej kategorii Lena Plisak, natomiast w kategorii OPEN udział wziął również Jakub Paradowski.

Szczegółowe wyniki znajdziecie poniżej:

WYNIKI PUCHARU ORLICY

WYNIKI PUCHARU ORLICY (zawodnicy klubowi)

WAŻNE

Wszystkich rodziców, których pociechy planują start w kolejnych rundach (do czego gorąco zachęcamy) bardzo prosimy o informację, czy zawodniczka lub zawodnik należą do jakiegokolwiek klubu narciarskiego/sportowego. Wprowadzony przez nas podział na zawodników klubowych oraz tych niezrzeszonych, a także w większości kategorii osobno na dziewczynki i chłopców ma na celu wyrównanie poziomu nie tylko ze względu na wiek, ale również na już posiadane umiejętności. Pamiętajmy, to przede wszystkim zabawa, potem rywalizacja. Mimo to musi być ona prowadzona na maksymalnie równych i sprawiedliwych zasadach.