facebook

Dla zaawansowanych

Jeśli już zdobyliśmy podstawowe umiejętności jazdy na jednej bądź dwóch deskach, swobodnie poruszamy się po stokach i nie straszny jest nam żaden wyciąg, Zieleniec Sport Arena może okazać się dla nas istnym narciarskim rajem. 31 wyciągów, 48 zróżnicowane trasy, których łączna długość wynosi przeszło 23 kilometry, szkoły narciarskie i wypożyczalnie sprzętu – to wszystkim czynniki powodujące, że pod tym względem Zieleniec jest od lat jedną z najlepszych narciarskich stacji w Polsce.

Trudne i wymagające trasy 

Najważniejszym jednak czynnikiem stanowiącym o atrakcyjności ośrodka dla zaawansowanych narciarzy są zróżnicowane trasy. Te trudniejsze położone są zwykle w wyższych partiach Zieleńca, ale trzy oznaczone czerwonym kolorem trasy znajdują się również w partiach niższych. W Zieleńcu dostępna jest oczywiście również trasa czarna o najwyższym stopniu trudności. „Na krechę”, bo taka jest jest nazwa, położona jest w ośrodku Nartorama – jej długość wynosi 810 metrów i jest zdecydowanie najbardziej wymagającym odcinkiem spośród wszystkich dostępnych w Zieleńcu tras. Natomiast przy wyciągu W6 Winterpol znajduje się trasa z homologacją Polskiego Związku Narciarskiego. 

Koleje, wyciągi i nocne jazdy

Spośród 31 wyciągów do dyspozycji narciarzy znajduje się także 7 nowoczesnych kolei kanapowych, w tym jedna kanapowo-gondolowa (w ośrodku Nartorama). W trakcie narciarskiego sezonu czynne są od godziny 9:00 aż do 20:00 – większość stoków narciarskich w Zieleńcu posiada sztuczne oświetlenie. I to właśnie nocne jazdy są jedną z najważniejszych atrakcji w trakcie narciarskiego sezonu – możliwość wieczornego szusowanka nierzadko w blasku księżyca i przy siarczystym mrozie to naprawdę godna polecenia forma spędzenia wolnego czasu. 

Oto nasze propozycje tras

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: