facebook

Family Bike Park Zieleniec

Na stokach Gryglówki i Nartoramy zlokalizowane są trasy rowerowe - Family Bike Park Zieleniec. Łącznie do dyspozycji jest 5 tras o zróżnicowanym poziomie trudności o łącznej długości 9km. Trasy zostały zaprojektowane tak by każdy w zależności od wieku czy umiejętności mógł z nich korzystać bezpiecznie.

Trasy dostępne są w godzinach pracy kolei Gryglówka i Nartorama, które będą wywozić rowerzystów na górę. Bezpośrednio przy kolejach dostępne są wypożyczalnie rowerów, serwis rowerowy oraz bary z przekąskami.

SPRAWDŹ

Singletrack Glacensis

W Zieleńcu znajdują się cztery pętle Singletrack (pętle Orlicka, Sołtysia, Widokowa i Gajowa), którymi można się dostać międzu innymi na wieżę widokową na Orlicy bądź do Dusznik Zdroju. Są one częścią zlokalizowanych na terenie całej Ziemi Kłodzkiej tras rowerowych w ramach projektu Singletrack Glacensis. Jest to 23 pętli o zróżnicowanym poziomie trudności oraz jeden odcinek dwukierunkowy. Łączna długość wszystkich pętli to 260 km co w praktyce pozwala na zwiedzanie tego wyjątkowego zakątka Polski z siedziska roweru.

Wszystkie odcinki Singletrack Glacensis zostały zaprojektowane i przygotowane tak by każdy, niezależnie od formy czy wieku mógł bezpiecznie skorzystać z dostępnych tras.

SPRAWDŹ

Trasy szosowe

W otoczeniu Zieleńca miłośnicy kolarstwa szosowego do dyspozycji mają setki kilometrów górskich, malowniczo położonych dróg asfaltowych dróg idealnie nadających się dla „szosówek”. Znajda tu dla siebie coś mniej wprawieni kolarze oraz o wiele bardziej wymagający, którzy oczekują od trasy dużą liczbę premii lotnych, górskich, ale przede wszystkim – widokowych.

Wszystko to sprawia, że Zieleniec okazuje się doskonałą bazą dla kolarzy górskich. Świadczy również fakt, ze jego walory klimatyczne jak i te związane z ukształtowaniem terenu zostały już dawno docenione między innymi przez reprezentantów polski w tym Maję Włoszczowska, która szlifowała tu swoją formę przed Olimpiadą w Pekinie w 2008 roku gdzie zdobyła srebrny medal .

SPRAWDŹ

Trasy MTB

Pasma Gór Orlickich jak i Bystrzyckich stanowią doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników rowerów MTB. Planując wycieczki rowerowe tak naprawdę tylko od nas zależy, które pasmo górskie wybierzemy. Każde z nich jest inne, każde ma coś wyjątkowego do zaoferowania, ale to co je łączy, to fakt, że doskonale nadają się na górskie, rodzinne eskapady.

Co warto podkreślić MTB na stałe wpisało się w obraz Zieleńca. Dawniej odbywały się tu Mistrzostw Dolnego Śląska MTB czyli tak zwany Memoriał im. Artura Filipiaka (Fisha) oraz Bike Maraton - największego cyklu maratonów MTB w Polsce.