facebook

UNKNOWN

Książka „Zieleniec wczoraj, dziś, jutro”

 

Jubileusz 300-lecia Zieleńca który przypadał na rok 2019 stał się najlepszą z możliwych okazji i głównym pretekstem do podjęcia planowanego już od wielu lat przedsięwzięcia – wydania większej publikacji dotyczącej tego wyjątkowego miejsca. Tym samym mamy wielką przyjemność i zaszczyt zaprezentować Państwu książkę: “Zieleniec wczoraj, dziś, jutro”.

Uroczysta premiera wydawnictwa miała miejsce w trakcie obchodów 300-lecia Zieleńca, które odbywały się latem 2019 roku. Książką jest piękną, ciekawą i inspirującą podróżą po historii Zieleńca oraz osób, które na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat się z nim związały.

Czytając książkę możemy dowiedzieć się jak kształtował się rozwój Zieleńca po 1945, co zastali na miejscu przybyli tu pierwsi osadnicy, jak dużą i ważną rolę odegrały w rozwoju ośrodka przedstawiciele środowisk akademickich, czy w końcu jak kształtował się rozwój tutejszej administracji, władzy samorządowej, ze szczególnym uwzględnieniem roli Stowarzyszenia Zieleniec.

“Zieleniec – miejsce, w którym spotykają się ludzie różnych pokoleń i z różnych części Polski – wymagał publikacji wzorowanej na pracach monograficznych. Na taką potrzebę zareagowało Stowarzyszenie Zieleniec, które w swoich szeregach skupia osoby tworzące codziennie życie naszej społeczności, prowadzące pensjonaty, restauracje, szkółki narciarskie, posiadające wyciągi i koleje linowe” – pisze w słowie wstępnym książki prezes Stowarzyszenia Zieleniec, dr Józef Dziąsko.

Ponieważ pozycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców całej okolicy, ale i przyjeżdżających do Zieleńca gości, już dziś możemy napisać, że w planach jest wydanie kolejnej części książki, która poruszać będzie wiele wątków i historii związanych z tym wyjątkowym w skali całego kraju miejscem.

Książkę “Zieleniec wczoraj, dziś, jutro” nabyć można w zielenieckich hotelach i pensjonatach. 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: