facebook

UNKNOWN

Parkowanie w Zieleńcu

 

Jeżeli wybieracie się samochodem do Zieleńca to dla wielu z Was istotne będą informacje dotyczące tego, gdzie i na jakich zasadach można w Zieleńcu zaparkować samochód.

W całym ośrodku znajduje się przeszło 3380 miejsc parkingowych, przy czym liczba ta nie uwzględnia autokarów oraz miejsc parkingowych przy hotelach i pensjonatach. Dodajmy także, że wszystkie mieszczące się w tej licznie miejsca są ogólnodostępne oraz wolne od opłat! Warto również podkreślić że niezależnie gdzie zaparkujecie to z łatwością możecie się dostać na najbliższy stok, a co ważne wszystkie stoki w Zieleńcu są ze sobą połączone więc bez problemu już na nartach dostaniecie się na docelowe miejsce na #szusowanko.

Najważniejszą zasadą dotyczącą parkowania w naszym ośrodku jest ta mówiąca o całkowitym zakazie pozostawiania pojazdów na chodnikach. Pamiętajmy, że stwarza to zagrożenie dla poruszających się po nich pieszych turystach w tym dzieciach, których tysiące odwiedzają Zieleniec każdego roku. Jest to też istotny element naszego savoir-vivre – staramy się w każdym elemencie tworzyć w stacji narciarskiej kulturalną i przyjazną, nawet rodzinną atmosferę, która uwzględnia interes wszystkich osób, i to niezależnie od tego, czy jeżdżą na nartach, czy nie. Co ważne zieleniecka droga to też swoistego rodzaju „korytarz życia” więc w przypadku parkowania na chodnikach ograniczamy możliwość utorowania przejazdu dla pojazdów uprzywilejowanych (karetki, straż, policja, GOPR).

Te wspomniane 3380 miejsc parkingowych znajduje się na opisanych poniżej parkingach, które dodatkowo znaleźć możecie na specjalnej mapce. Zanim wybierzecie się w nasze strony, zapoznajcie się z tym planem, ponieważ w szczycie sezonu łatwiej będziecie mogli poruszać się po Zieleńcu i znaleźć optymalne miejsce do pozostawienia pojazdu. Prosimy również po zaparkowaniu w miarę możliwości o pozostawianie za szybą kartki z numerem kontaktowym – tak by w razie konieczności można było się skontaktować.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem parkingu:

1. Parking szczytowy nr 1 (w tym dla kamperów)

Rekomendowany przy dużym natężeniu ruchu turystycznego. Z parkingu można dostać się na stok narciarski i z powrotem wrócić wyciągiem.

Parking znajduje się przy wjeździe do Zieleńca od strony Hotelu Zieleniec. Polecany w szczególności dużego natężenia ruchu – z racji na to, że jest położony na początku miejscowości, mało kto tu parkuje. Dedykowany również dla osób które wybierają się na wieżę widokową na górze Orlica. Z Parkingu można się dostać w bardzo łatwy sposób do stoku przy wyciągu Mieszko M3. Najbliższa kasa znajduje się przy dolnej stacji M3, a kolejna przy dolnej stacji wyciągu M1, do których można bez problemu dojechać na nartach czy snowboardzie. Powierzchnia parkingu to ok 0,50ha

2. Parking Mieszko 1

Parking zlokalizowany vis a vis Hotelu Zieleniec przy dawnym stoku nr 7. Z parkingu bardzo łatwo można dostać się na stoki przy wyciągu M3 oraz M1. Przy górnej stacji wyciągu M1 znajduje się główna kasa Mieszko. Powierzchnia parkingu to ok 0,44 ha.

3. Parking Mieszko 2

Jest to główny parking przy ośrodku Mieszko. Wjazd na parking znajduje się przy głównej kasie Mieszko i przy górnej stacji kanapy 4 osobowej Mieszko M1. Parking ma powierzchnię ok 0,45 ha.

4. Parking Winterpol

Główny parking Winterpol zlokalizowany przy głównej kasie Winterpol. Przy parkingu znajduje się kanapa 6 osobowa Winterpol W3 oraz talerzyk Winterpol W4. Na parkingu obowiązuje ruch jednostronny – wjazd na samym początku przy budynku szkoły T&T (zaraz za mostkiem), wyjazd vis – a – vis wejścia na stok i głównej kasy. Przy wyjeździe z parkingu i kasach znajduje się bankomat. Parking o powierzchni 0,8 ha

5. Główny parking

Jest to główny parking w Zieleńcu. Przy parkingu zlokalizowana jest stacja GOPR i wyciąg kanapowy G1 Gryglówka, talerzyki G2 i G3, taśma BT, talerzyki B1 i B2 (Bartuś) oraz talerzyki N10A i N10B (Antki). W centralnym punkcie parkingu znajdują się toalety. Karnety można zakupić w kasach Bartuś, Gryglówka, MCM. Łączna powierzchnia parkingu to aż 1,55 ha. Jest to również parking na którym rekomendowane jest parkowanie autokarów w wyznaczonej strefie. Wjazd na parking odbywa się vis – a – vis przystanku autobusowego i wejścia na tok Gryglówka. Przy parkingu znajduje się również bankomat.

6. Parking Grapa

Parking zlokalizowany przy kanapie Grapa. Z parkingu można udać się bezpośrednio na stok. Kasa z karnetami znajduje się przy dolnej stacji wyciągu G10 w tym również automat sprzedaży karnetów (płatność tylko kartą) oraz automat zwrotu kaucji. Parking ma powierzchnie ok 0,13 ha.

7. Parking przy sklepie

Parking zlokalizowany vis – a – vis ośrodka Jagienka przy sklepie spożywczym. Powierzchnia parkingu to ok 0,08 ha .

8. Parking Diament 2

Parking zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie stoków przy wyciągach D1, D2 oraz nowej kolei linowej Diament D3 Zielona. Parking poziomowy, gruntownie przebudowany wraz z modernizacją ośrodka Diament obecnie jest w stanie pomieścić ok 160 samochodów.

9. Parking Nartorama 1

Parking zlokalizowany przy Karczmie Diament i w bezpośrednim sąsiedztwie kasy Diament. Z parkingu można dostać się bezpośrednio na sąsiadujące z nim stoki przy wyciągach talerzykowych D1, D2 oraz talerzyka N3 i kanapy Nartorama N2. Powierzchnia parkingu to ok 0,11ha.

10. Parking Nartorama 2

Parking znajduje się przy wiadukcie – jadąc od strony głównego parkingu zaraz za wiaduktem należy skręcić w prawo (lekko pod górkę). Z parkingu można się dostać w bardzo łatwy sposób na trasy przy kanapie N2, talerzykach N3, D2, D1. Najbliższa kasa znajduje się przed wiaduktem przy wyciągu N2 oraz przy karczmie Diament. Parking o powierzchni ok 0,28 ha.

11. Parking Nartorama 3

Główny parking Nartorama zlokalizowany przy wyciągu kanapowym N2, talerzyku N4 i taśmie NT – wejście na stok bezpośrednio z parkingu. Na parkingu znajduje się główna kasa Nartorama oraz bankomat. Parking ma powierzchnię ok 0,89 ha. Do parkingu najłatwiej dojechać „dolną drogą” prowadzącą przez Duszniki Zdrój (ograniczenie na drodze dla pojazdów do 3,5t). Aby dojechać dolną drogą z drogi krajowej nr 8 należy skręcić w lewo przy Muzeum Papiernictwa. Na parkingu znajduje się również wyznaczona strefa do parkowania autokarów.

12. Parking rezerwowy

Zlokalizowany na nieutwardzonej powierzchni za głównym parkingiem (nr 5 na mapie). Dojazd do parkingu odbywa się przez główny parking, wjazd przy GOPR i vis a – vis karczmy Gryglówka. Parking o powierzchni ok 1ha z którego można dostać się bezpośrednio na stok W6 z snow parkiem i torem snow crossowym gdzie przy dolnej kasie zlokalizowana jest kasa. Alternatywnie można na nartach dojechać również do dolnej stacji kanapy W5 Winterpol, gdzie również znajduje się kanapa.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: