facebook

Dla rodziny

Stacja narciarska Zieleniec Sport Arena niemal od samego początku funkcjonowania była miejscem, w którym szczególnie mile widziane są przede wszystkim całe rodziny z młodszymi i starszymi pociechami. Rodzinność naszego ośrodka wyrażona jest nie tylko w odpowiedniej i bardzo zróżnicowanej ofercie jeśli chodzi o narciarskie stoki. To także bogata oferta tutejszych pensjonatów i hoteli, w których już po czasie spędzonym na stokach nikt nie będzie się z pewnością nudził, zróżnicowana i przepyszna kuchnia oraz liczne atrakcje dla najmłodszych z basenem i zajęciami animacyjnymi włącznie.

23 km tras, 31 kolei i wyciągów (w tym 7 nowoczesnych kanap)

Zieleniec to przede wszystkim bogata i wciąż rozwijana infrastruktura narciarska. Trasy, których są w Zieleńcu 23 kilometry, charakteryzują się różną długością oraz poziomem trudności. Dlatego też każdy członek rodziny niezależnie od poziomu narciarskich umiejętności doskonale się tu odnajdzie. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o wyciągi i kanapy, których w sumie jest w Zieleńcu dwadzieścia dziewięć. Ośrodek narciarski dzięki temu, że większość tras posiada sztuczne oświetlenie, czynny jest od godziny 9:00 aż do 20:00

Szkoły jazdy

W czasie gdy rodzice będący wprawieni w narciarskim boju, chcą do woli korzystać z bardziej wymagających i dłuższych narciarskich tras, ich pociechy mogą w tym czasie zdobywać pierwsze szlify i doskonalić narciarskie umiejętności na łagodniejszych stokach, korzystając przy tym z wyciągów taśmowych i talerzykowych, oczywiście pod czujnym okiem trenerów i instruktorów narciarstwa. Trwający przez niemal 150 dni w roku narciarski sezon jest wystarczająco długi, aby w Zieleńcu odpocząć i wykorzystać do maksimum zdecydowanie najpiękniejszą porę roku i panujące tu wyjątkowe warunki.

Pensjonaty i hotele

Przyjeżdżając do Zieleńca całą rodziną, warto zostać tu na dłużej. Argumentów za takim rozwiązaniem jest bardzo wiele. Jednym z najważniejszych jest bogata oferta tutejszych hoteli i pensjonatów, które ugoszczą i zaopiekują się gośćmi w każdym wieku. Wewnętrzne place zabaw dla dzieci, doskonale dostosowana do potrzeb malucha w każdym wieku kuchnia, a także basen, ośrodki SPA i wiele innych atrakcji sprawią, że nasi gości w przedziale wiekowym 1-100 nie będą się z pewnością w Zieleńcu nudzić.

Nie tylko narciarstwo alpejskie

Zieleniec Sport Arena to nie tylko narciarstwo alpejskie. To także malownicze i ciągnące się kilometrami przepięknej perspektywy trasy narciarstwa biegowego. Wiele z nich leży już po czeskiej stronie granicy, co jednak w żadnym stopniu nie zmniejsza ich atrakcyjności (a wręcz przeciwnie). Mało tego, dzięki dostępności tras właśnie naszych południowych sąsiadów, ich łączna długość sięga przeszło 200 kilometrów. Dodatkowo są one zróżnicowane niemal pod każdym względem – zarówno jeśli chodzi o długość, jak i przede wszystkim poziom zaawansowania. Doskonale spędzą tu zatem czasem zarówno początkujący narciarze, jak i wprawieni w boju i szukający na biegówkach wyzwań następcy Justyny Kowalczyk.

Zobacz nasze trasy

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: