facebook

Dla początkujących

Myślisz o rozpoczęciu nauki na nartach? A może pierwsze narciarskie doświadczenia masz już za sobą, ale brakuje Ci nieco odwagi i zdecydowania, aby śmielej ruszyć na trudniejsze stoki? Zieleniec Sport Arena jest miejscem idealnym do rozpoczęcia nauki na nartach. Wszystko dzięki doskonałej infrastrukturze oraz odpowiednio wyprofilowanych stokach, które pozwolą na zdobycie odpowiednich umiejętności oraz ich późniejsze szlifowanie.

Wyciągi dydaktyczne 

Spośród 31 zielenieckich kolei i wyciągów do dyspozycji najmłodszych są przede wszystkim 4 wyciągi dydaktyczne (taśmowe), będące idealnym rozwiązaniem dla stawiających na nartach pierwsze kroki. Jeden dostępny w ośrodku Nartorama o długości 50 metrów, drugi w ośrodku Bartuś (długość 124 metry) oraz dwa wyciągi dydaktyczne w ośrodku Winterpol (odpowiednio 50 i 100 metrów) umożliwią szybki i co najważniejsze bezpieczny transport przedstawicielom młodszego pokolenia. Ponadto znajduje się tu kilkanaście wyciągów dydaktycznych, talerzykowych. Wszystkie zlokalizowane przy tych wyciągach stoki są odpowiednio przygotowywane, naśnieżane, z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo najmłodszych.

Łagodne stoki

Drugim obok dydaktycznych wyciągów kluczowym elementem zielenieckiej infrastruktury są oczywiście stoki. Gęsto nasycona siatka tras oferuje ich aż 40, spośród których wiele przeznaczonych jest właśnie dla początkujących. Jeśli jednak jesteśmy narciarzem rzeczywiście początkującym, na pierwszy ogień powinniśmy wziąć trasy krótsze i łagodniejsze oraz położone w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów dydaktycznych. Wiele zielenieckich tras, mimo że oznaczonych kolorem niebieskim, jest wymagająca choćby ze względu swej długości (np. trasa nr 1 o długości 2050 metrów czy trasa nr 2 o długości 2800 metrów).

Oto nasze propozycje tras

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: