facebook

UNKNOWN

Kuligi w okolicach Zieleńca

 

Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki…” też zanuciliście kolejne wersy? Jeśli marzy Wam się prawdziwa przygoda na lśniącym śniegu, mamy coś dla Was. W Zieleńcu możecie wybrać się na tradycyjny kulig. Bajkowa sceneria, piękne sanie, dźwięk dzwonków i niezapomniane emocje w pakiecie.

Kuligi to jedna z najstarszych form spędzania czasu na śniegu w polskich górach. Taka wyprawa to nietuzinkowa przygoda i dobra zabawa nie tylko dla najmłodszych. Klimatyczna przejażdżka wśród obsypanych białym puchem drzew i pod rozgwieżdżonym niebem to ciekawa atrakcja dla całej rodziny, czy grupy znajomych!

Jak wygląda kulig?

Zimowa wyprawa saniami odbywa się w formie biwaku z ogniskiem. Organizatorzy zapewniają prowiant w postaci kiełbasek, pieczywa, herbaty górala oraz pianek. Nie zabraknie góralskich przyśpiewek i regionalnych opowieści.

Całość trwa około trzy godziny, a koszt udziału to 150 PLN / osoba. Kulig co prawda nie odbywa się w samym Zieleńcu, a w jego bliskiej okolicy (zaczyna się w lesie przy drodze dojazdowej do Zieleńca) i dalej lasami w kierunku Lewina Kłodzkiego.

Gdzie i kiedy?

W sezonie zimowym kuligi są organizowane codziennie od 25 grudnia do końca lutego 2023, jeśli tylko warunki atmosferyczne są odpowiednie. Przejażdżka saniami odbywa się po niebieskim szlaku, startuje spod jodły i prowadzi w kierunku Lewina Kłodzkiego.

Nie musicie martwić się o dojazd. Po ustaleniu szczegółów z organizatorami dostępny jest transfer z i do hotelu czy pensjonatu (do 20km bezpłatnie w cenie kuligu), w którym się zatrzymaliście. Organizatorzy zapraszają także do wspólnej zabawy w Sylwestrową Noc – w tym przypadku wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Więcej informacji oraz rezerwacji dokonacie, kontaktując się bezpośrednio z organizatorami pod numerem telefonu:

534 958 924 lub 606 224 745

oraz na stronie

www.kuligzieleniec.pl.

Organizator zastrzega sobie możliwość odmowy realizacji kuligu z uwagi na brak odpowiednich warunków śniegowych i pogodowych

 

 

 

 

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: