facebook
ARTYKUŁ

Trasy rowerowe Singletrack Glacensis

Dokładnie 15 sierpnia 2020 roku w pobliżu Zieleńca pojawiła się nowa atrakcja turystyczna – Trasy Singletrack Glacensis. Docenią ją w szczególności wszyscy miłośnicy turystyki rowerowej. 

Trasy Singletrack Glacensis

Nie od dziś Zieleniec znany jest jako doskonała baza wypadowa dla wszystkich miłośników turystyki rowerowej zarówno tej górskiej jak i szosowej. Jego walory klimatyczne jak i te związane z ukształtowaniem terenu zostały już dawno docenione między innymi przez reprezentantów polski w tym Maję Włoszczowska, która to szlifowała tu swoją formę przed Olimpiadą w Pekinie w 2008 roku gdzie zdobyła srebrny medal .

Dokładnie 15 sierpnia nastąpiło oficjalne otwarcie czterech tras Singletrack Glacensis w pobliżu Zieleńca. Na terenie całej Ziemi Kłodzkiej w ramach Singletrack Glacensis znajduje się już 23 pętli o zróżnicowanym poziomie trudności oraz jeden odcinek dwukierunkowy. Łączna długość wszystkich pętli to 260 km co w praktyce pozwala na zwiedzanie tego wyjątkowego zakątka Polski z siedziska roweru. Wszystkie odcinki  Singletrack Glacensis zostały zaprojektowane i przygotowane tak by każdy, niezależnie od formy czy wieku mógł bezpiecznie skorzystać z dostępnych tras. Trasy dostępne w pobliżu Zieleńca to: pętle Orlicka, Sołtysia, Widokowa i Gajowa

Mapy Dusznickich singletracków dostępne są pod tym linkiem.

Nieco dalej Zieleńca (ok 17 km) w miejscowości Spalona również znajdują się kolejne trasy.  W tym przypadku można dotrzeć rowerem na szczyt góry Jagodna na której znajduje się nowo wybudowana 17 metrowa wieża widokowa.

Wszystkie trasy z dokładnymi opisami (długości, przewyższenia, zdjęcia) dostępne są w aplikacji Trailforks, którą znajdziecie w sklepi google play na lub app store.

Specyficzny mikroklimat

Jeżeli już wybieramy się do Zieleńca na rowerze albo z rowerem to bez wątpienia każdy będzie mógł odczuć dobrodziejstwa zielenieckiego klimatu. Panuje tu unikalny w skali całego kraju mikroklimat porównywalny do alpejskiego. Specyficzny układ mas ciśnieniowych powietrza wpływa bezpośrednio na nasz organizm, który w takich warunkach produkuje dwukrotnie więcej czerwonych krwinek tak ważnych w dotlenieniu naszego organizmu. Lepsze dotlenienie organizmu przekłada się bezpośrednio na nasze samopoczucie oraz na wydajność organizmu podczas wysiłku fizycznego.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt świeżego i czystego powietrza, którego mamy tu pod dostatkiem za sprawą położenia z dala od zgiełku miast i wiejącego pośród gór wiatru – fenu. Jakość zielenieckiego powietrza możecie cały czas sprawdzać na naszej stronie internetowej (pod tym linkiem) gdzie gromadzone są dane z czujnika Airly będącego elementem ogólnopolskiej sieci pomiarów jakości powietrza.

Baza noclegowa zaprasza

Jeśli zatem wybieracie się na wypoczynek ten krótszy lub dłuższy do Kotliny Kłodzkiej to zapraszamy do Zieleńca – tu każdy znajdzie coś dla siebie. Nasza bogata oraz zróżnicowana oferta noclegowa hoteli i pensjonatów, zaspokoi wszystkie oczekiwania. Zróżnicowany standard, szeroki wachlarz cenowy, liczne udogodnienia dla gości oraz wyjątkowa kuchnia sprawią, że pobyt w Zieleńcu będzie kwintesencją przyjemności, relaksu i odpoczynku w wyjątkowym miejscu. Pełna lista obiektów noclegowych znajduje się pod tym linkiem.

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: