Ski Bus

Dość męczącej podróży samochodem, dość przesiadek i wyczekiwania na transport, stania w chłodzie na dworcowym peronie. Począwszy od tego sezonu wszyscy, którzy chcą przyjechać na narty do Zieleńca z Wrocławia mogą skorzystać z komunikacyjnej nowości - Skibusa, który jest wspólnym przedsięwzięciem Gminy Duszniki-Zdrój, PKS Kłodzko S.A. oraz Zieleniec Ski Arena.

 

SKIBUSEM z Wrocławia do Zieleńca

 

Ileż to razy mieliśmy problem z transportem - bo akurat auto nie chciało odpalić, albo nie mogliśmy się zabrać za znajomymi. Albo po prostu nie chciało nam się wsiadać za kółko z samego rana i te dwie godziny w skupieniu prowadzić samochód.

Te czasy mamy już na szczęście za sobą. Od 27 grudnia aż do końca lutego w weekendy, a w okresie od 1 do 14 lutego codziennie z Wrocławia odjeżdżać będzie Skibus (specjalnie oznaczony autobus przewoźnika PKS Kłodzko S.A.), który o 6:35 z Dworca Autobusowego (przy ul. Joannitów) zabierać do Zieleńca będzie wszystkich narciarzy.

Trasa Skibusa prowadzić będzie oczywiście przez Kłodzko, Polanicę i Duszniki Zdrój (Skibus zatrzymywać się będzie także w Ząbkowicach Śląskich). Przyjazd do Zieleńca zgodnie z rozkładem jazdy planowany jest na godzinę 9:03, czyli dokładnie w momencie uruchomienia wyciągów narciarskich. Powrót tą samą trasą o godzinie 16:20 (Duszniki Zdrój 16:39, Kłodzko 17:10, Ząbkowice Śląskie 17:40). Szczegółowy rozkład jazdy SkiBusa znajduje się poniżej.

Cena biletu wynosi 23 złote w jedną stronę, który dodatkowo uprawnia do 15 proc. zniżki na zakup 7-godzinnego karnetu w Zieleniec Ski Arena. SkiBus jest oczywiście wyposażony w specjalne miejsce do przewozu nart, więc nie ma potrzeby zamartwiania się co zrobić ze sprzętem w trakcie podróży.


 
 KURS WROCŁAW - ZIELENIEC


6:35 Wrocław, ul. Joannitów, Dworzec autobusowy
7:35 Ząbkowice Śl., ul. Wrocławska
8:05 Kłodzko, Pl. Jedności 1, Dworzec autobusowy
8:24 Polanica Zdr., ul. Kłodzka, Dworzec
8:35 Szczytna, ul. Sienkiewicza, skrzyżowanie
8:43 Duszniki Zdr., ul. Świerczewskiego, ZEM
8:51 Duszniki Zdr., Kozia Hala
8:53 Duszniki Zdr., ul. Graniczna
8:59 Duszniki Zdr., Zieleniec I, Zielony Garb
9:01 Duszniki Zdr., Zieleniec II
9:03 Duszniki Zdr., Zieleniec III, ul. Hutnicza


 
KURS ZIELENIEC - KŁODZKO


11:10 Duszniki Zdr., Zieleniec III, ul. Hutnicza
11:12 Duszniki Zdr., Zieleniec II
11:14 Duszniki Zdr., Zieleniec I, Zielony Garb
11:20 Duszniki Zdr., ul. Graniczna
11:22 Duszniki Zdr., Kozia Hala
11:29 Duszniki Zdr., ul. Świerczewskiego, ZEM
11:36 Szczytna, ul. Sienkiewicza, skrzyżowanie
11:45 Polanica Zdr., ul. Kłodzka, dworzec
12:00 Kłodzko, Pl. Jedności 1, Dworzec autobusowy


 
KURS KŁODZKO - ZIELENIEC


13:30 Kłodzko, Pl. Jedności 1, Dworzec autobusowy
13:45 Polanica Zdr., ul. Kłodzka, dworzec
13:54 Szczytna, ul. Sienkiewicza, skrzyżowanie
14:01 Duszniki Zdr., ul. Świerczewskiego, ZEM
14:08 Duszniki Zdr., Kozia Hala
14:10 Dyuszniki Zdr., ul. Graniczna
14:16 Duszniki Zdr., Zieleniec I, Zielony Garb
14:18 Duszniki Zdr., Zieleniec II
14:20 Duszniki Zdr., Zieleniec III, ul. Hutnicza


 
KURS ZIELENIEC - WROCŁAW


16:20 Duszniki Zdr., Zieleniec III, ul. Hutnicza
16:39 Duszniki Zdr., ul. Świerczewskiego, ZEM
16:46 Szczytna, ul. Sienkiewicza, skrzyżowanie
16:55 Polanica Zdr., ul. Kłodzka, Dworzec
17:10 Kłodzko, Pl. Jednosci 1, Dworzec autobusowy
17:40 Ząbkowice Śl., ul. Wrocławska
18:40 Wrocław, ul. Joannitów, Dworzec autobusowy

Bilet na przejazd SKIbusem głównym, tzn. tym, który kursuje na trasie Wrocław - Zieleniec - Wrocław można zakupić u kierowcy autobusu, jak również w kasie na dworcu autobusowym we Wrocławiu i Kłodzku. Od 1 lutego 2016 r. możliwy będzie również zakup biletu on-line za pośrednictwem portalu e-podroznik.pl.

 

Przypominamy także, że w trakcie zimowego sezonu (do 29 lutego) specjalny Skibus kursuje także na trasie Duszniki - Zieleniec. Jest on bezpłatny dla wszystkich, którzy będą mieli przy sobie dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej (na druku należy dokładnie wpisać liczbę osób, która ją wniosła). Osoby nieposiadajace potwierdzenia opłaty klimatycznej mogą zakupić bilet u kierowcy (cena biletu w jedną stronę: 5,00 PLN brutto). Skibus kursuje od godziny 10:00 do 20:00 - odjeżdża z przystanku przy placu Warszawy w Dusznikach i zatrzymuje się tuż przy Hotelu Zieleniec.

Rozkład jazdy (obowiązujący od 22 stycznia):

SKIbus

Komunikacja lokalna Duszniki-Zieleniec-Duszniki

18 stycznia - 29 lutego 2016 r.

NAZWA PRZYSTANKU GODZINY ODJAZDU
PL. WARSZAWY 08:50 10:00 11:10 13:10 14:20 15:30 17:30 18:40 19:50 21:34

POLONEZ

Duszniki-Zrój, ul. Zdrojowa 38

08:52 20:02 11:12 13:12 14:22 15:32 17:32 18:42 19:52 21:36

IMPRESJA

Duszniki-Zdrój, Zielona 19

08:53 10:03 11:13 13:13 14:23 15:33 17:33 18:43 19:53 21:39

PODGÓRZE

przystanek autobusowy

 08:58 10:08  11:18 13:18 14:28 15:38 17:38 18:48 19:58 21:42

STALOWY ZDRÓJ

Duszniki-Zdrój, ul. Wojska Polskiego 51 

09:04 10:14 11:24 13:24 14:34 15:44 17:44 18:54 20:04 21:48

 NARTORAMA

Zieleniec

09:15 10:25 11:35 13:35 14:45 15:55 17:55 19:05 20:15 21:59

PARKING GŁÓWNY-GRYGLÓWKA 

Zieleniec

09:17  10:27 11:37 13:37 14:47 15:57 17:57 19:07 20:17 22:01

 WINTERPOL

Zieleniec

09:19 10:29 11:39 13:39 14:49 15:59 17:59 19.09 20:19 22:03
 HOTEL ZIELENIEC 09:21 10:31 11:41 13:41  14:51 16:01 18:01 19:11 20:21 22:05

WINTERPOL

Zieleniec

09:25 10:35 11:45 13:45 14:55 16:05 18:05 19:15 20:25 22:09

PARKING GŁÓWNY-GRYGLÓWKA

Zieleniec

09:27 10:37 11:47 13:47 14:57 16:07 18:07 19:17 20:27 22:11

NARTORAMA

Zieleniec

09:29 10:39 11:49 13:49 14:59 16:09 18:09 19:19 20:29 22:13

STALOWY ZDRÓJ

Duszniki-Zdrój, ul. Wojska Polskiego 51

09:39 10:49 11:59 13:59 15:09 16:19 18:19 19:29 20:39 22:21

PODGÓRZE

Przystanek autobusowy

09:45 10:55 12:05 14:05 15:15 16:25 18:25 19:35 20:45 22:27

IMPRESJA

Duszniki-Zdrój, ul. Zielona 19

09:50 11:00 12:10 14:10 15:20 16:30 18:30 19:40 20:50 22:32

UL. CHOPINA

09:52 11:02 12:12 14:13 15:23 16:33 18:33 19:43 20:53 22:35

HALA SPORTOWA

Duszniki-Zdrój

09:55 11:05 12:15 14:15 15:25 16:35 18:35 19:45 20:55 22:37

Promocje

Darmowy karnet Free-Ski
Przedsprzedaż karnetów z rabatem do 25%

Kamerki Online