facebook

Zimowe ferie pod Orlicą

Dodano: 12.01.2024

Warun – jest. Koleje i wyciągi – są i kręcą codziennie od 09:00 do 20:00. Plan – jest. Wolne miejsca noclegowe – uwaga, jeszcze jakieś się znajdą! Czas rozpocząć zimowe ferie w Zieleńcu. Wchodzimy w nie w znakomitych nastrojach. Nie może być inaczej, skoro pod Orlicą zima ma się naprawdę doskonale. 

“Jest zima, to musi być zimno” – to stare jak świat powiedzenie idealnie pasuje do panującej w górach ostatnio atmosfery. Mróz pięknie chrupie pod butami i nartami aż miło, jakość porannego sztruksu to 11 w 10-cio stopniowej skali. Panujące warunki  na stokach są doskonałe. Co jednak najważniejsze, spodziewamy się utrzymania niskiej temperatury i opadów śniegu. Naturalnie cały czas w miarę możliwości dośnieżamy stoki z naszych armatek. Trudno o lepszy scenariusz.

6 tygodni zimowych ferii

Formalnie w poniedziałek, ale praktycznie w piątkowe popołudnie, 12 stycznia rozpoczyna się 6-tygodniowy maraton zimowego wypoczynku w dwutygodniowych okresach dla poszczególnych województw. Zieleniec Sport Arena czeka na gości – przede wszystkim dzieci i młodzież, które pod Orlicą znajdą absolutnie wszystko, czego potrzebują. W tym roku jako pierwsi ferjowicze odwiedzą nas mieszkańcy województw Dolnośląskiego, Opolskiego, MAzowieckiego oraz Zachodnio Pomorskiego.

Nauka i doskonalenie jazdy

Zieleniec od lat uchodzi za jeden z najlepszych w Polsce ośrodków do nauki jazdy na nartach. Nasze stroki są nie tylko niemal zawsze dobrze przygotowane, co zawdzięczamy unikalnemu mikroklimatowi, ale świetnie wyprofilowane. Wiele z nich jest łagodnych, co stwarza idealny teren do stawiania pierwszych kroków na nartach czy snowboardzie i precyzyjnego powtarzania nowo zdobywanych umiejętności. Wszak nie sztuką jest jeździć szybko, wyzwaniem to jazda płynna, powolna, miła dla oka i sprawiająca frajdę.

Proces szkolenia ułatwiają nasze koleje i wyciągi, przede wszystkim jednak te taśmowe. Zlokalizowane są przy tzw. oślich łączkach, podobnie jak większość naszych szkółek. I teraz bardzo ważna rzecz – jeśli planujecie przyjazd do Zieleńca i korzystanie z pomocy naszych trenerów, koniecznie umówcie się na zajęcia wcześniej. Okres zimowych ferii to bardzo pracowity czas dla naszej kadry.

Kręcimy na maksa przez cały czas

Przez cały okres zimowych ferii (o ile oczywiście na Dolny Śląsk nie spadnie nagłe ocieplenie) stacja w Zieleńcu pracuje codziennie od 9:00 do 20:00. Oczywiście aktualna dostępnośc wyciągów w poszczególnych godzinach uzależniona jest frekwencją i może ulegać zmianie. Dostępna dla Was będzie większość spośród 31 kolei i wyciągów, z których korzystać możecie na jednym karnecie. Aktualną dostępność wyciągów, tras narciarskich oraz pokrywę śniegu i pogodę możecie sprawdzić tutaj:

Cały czas w pełnej gotowości jest oczywiście nasza baza noclegowa i gastronomia – po nartach trzeba przecież dobrze odpocząć i jeszcze lepiej zjeść. To jednak nie wszystko – wiele naszych hoteli i pensjonatów oferuje zabiegi SPA w gabinetach. Ponieważ mróz trzyma mocno, wzmocnienie nie tylko ducha, ale i ciała lub narażonej na niskie temperatury skóry będzie z pewnością dobrym pomysłem na czas, kiedy zejdziecie na chwilę z narciarskich stoków.

Wydarzenia i atrakcje na stokach i poza nimi

Jak co roku przygotowaliśmy również masę atrakcji, które wypełnią bogaty kalendarz organizowanych w Zieleńcu wydarzeń. Już tradycyjnie ruszamy z Pucharem Orlicy. Rudny zawodów odbędą się 21 stycznia, 4 i 18 lutego.

Już w najbliższy weekend Zieleniec odwiedzi ekipa Radia Eska. 21 stycznia pod Orlicą odbędzie się World Snow Day, natomiast 28 stycznia wspierać będziemy oczywiście super licytacjami Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ostatni weekend stycznia Zieleniec odwiedzą przedstawiciele redakcji Polskiego Radio – Jedynki i Trójki. A to i tak nie wszystko!

Nieustannie zachęcamy Was do odwiedzania Zieleńca zarówno na dłuższe pobyty (np. ferie), jak i spontaniczne wypady nawet na wieczorne #szusowanko. Szczególnie właśnie wtedy nastaje pod Orlicą piękna aura, czasem okraszona lekką mgłą, która wraz z oświetleniem tworzy zupełnie niezapomnianą atmosferę.

Czekamy na Was. Do zobaczenia!

Galeria zdjęć z 9 stycznia:

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: