facebook

Długi weekend w Zieleńcu

Dodano: 21.05.2021

Wreszcie przed nami tak naprawdę pierwszy, względnie normalny i przede wszystkim długo wyczekiwany długi weekend w tym roku. Biorąc pod uwagę majowe luzowanie obostrzeń zapowiada się doskonała okazja do zaplanowania krótkiego wypoczynku. Przy odpowiednim zaplanowaniu wolnego piątku stwarzają możliwość zaplanowania nieco dłuższego weekendu – w tym przypadku są to aż cztery dni, które możemy przeznaczyć na wypoczynek np. właśnie w Zieleńcu i jego okolicach.

Baza noclegowa

Obecnie nasze hotele, pensjonaty i kwatery od 8 maja wznowiły swoją działalność i ponownie mają możliwość goszczenia turystów. Naturalnie nasze obiekty noclegowe zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego funkcjonują w reżimie sanitarnym i ograniczoną dostępnością miejsc noclegowych do 50%.

Nasza bogata oraz zróżnicowana oferta noclegowa hoteli i pensjonatów, zaspokoi wszystkie oczekiwania. Zróżnicowany standard, szeroki wachlarz cenowy, liczne udogodnienia dla gości oraz wyjątkowa kuchnia sprawią, że pobyt w Zieleńcu będzie kwintesencją przyjemności, relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że położenie Zieleńca z dala od zgiełku miast i ludzi pośród lasów i gór stwarza niepowtarzalną okazję do bezpiecznego wypoczynku.

Baza gastronomiczna

Zgodnie z harmonogramem luzowania obostrzeń również swoją działalność wznowiła gastronomia, która do tej pory mogła funkcjonować jedynie w formule na wynos, a od 15 maja również dostępne pozostawały zewnętrzne ogródki. Od piątku 28 maja możliwe będzie korzystanie z restauracji zarówno w środku jak i na zewnątrz przy założeniu zajęcia maksymalnie 50% miejsc i zachowaniu dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Oznacza to, że przyjeżdżając do Zieleńca na wycieczkę w góry, partyjkę Disc Golfa, przejażdżkę konną w Rancho Gryglówka czy może na dłuższy wypoczynek w jednym z naszych pensjonatów lub hoteli będziemy mogli śmiało korzystać również z punktów gastronomicznych.

Coś dla miłośników dwóch kółek

Położenie Zieleńca bez wątpienia jest jedną z jego najważniejszych zalet. Dzięki ukształtowaniu terenu, poza sezonem zimowym staje się on jednym z najważniejszych w Sudetach ośrodków rowerowych. Dziesiątki kilometrów asfaltowych tras grzbietami Gór Orlickich (również po czeskiej stronie) czy duktami Gór Bystrzyckich o niezwykle zróżnicowanym stopniu trudności, trasy Singletrack Glacensis dają niemal nieograniczone możliwości pasjonatom turystyki rowerowej w każdym wieku i różnym stopniu zaawansowania.

Atrakcje turystyczne

Tych w samym Zieleńcu jak i jego okolicach jest mnóstwo. Zaczynając od samego Zieleńca na miejscu mamy do dyspozycji jedno z największych w Polsce pól Disc Golfowych, Rancho Gryglówka, wieżę widokową na Orlicy (1084 m n.p.m.) oraz Torfowiska pod Zieleńcem. Również w okresie wiosenno – jesiennym można skorzystać z jednej z dwóch kolei linowych które obsługują ruch turystyczny. Koleje Gryglówka i Nartorama czynne będą codziennie od 10:00 do 17:00 wg poniższego rozkładu jazdy:

  • 3 czerwca (czwartek) – Kolej Nartorama Skyway Express
  • 4 czerwca (piątek) – Kolej Gryglówka
  • 5 czerwca (sobota) –  Kolej Nartorama Skyway Express
  • 6 czerwca (niedziela) – Kolej Gryglówka

Położenie Zieleńca na mapie umożliwia nam również po krótkim dojeździe samochodem odwiedzenie najbardziej znanych atrakcji Ziemi Kłodzkiej takich jak Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Jaskinia Niedźwiedzia, Twierdza Kłodzka i Srebrno Górska czy również zwiedzanie i korzystanie z dobrodziejstw uzdrowisk kłodzkich.

Odetchnij świeżym powietrzem

W Zieleńcu panuje unikalny mikroklimat porównywalny do alpejskiego. Dzięki unikalnemu układowi mas ciśnieniowych powietrza, ludzki organizm dostaje potężną dawkę energii, dzięki której produkuje dwukrotnie więcej czerwonych krwinek. Co to oznacza w praktyce? Mówiąc najprościej – więcej tlenu. A więcej tlenu to lepsza regeneracja i bardziej efektywny wypoczynek. Dodatkowo nie trzeba wcale spędzać tu długich tygodni – nawet kilkudniowy wypoczynek, da zadziwiające efekty!

Jest tu również świeże i czyste powietrze. Zieleniec leży w tak wyjątkowym miejscu (pośród gór i na linii wiejącego tu bardzo często wiatru – fenu), że żadne miejskie zanieczyszczenia nam tu nie grożą. Jakość zielenieckiego powietrza możecie cały czas sprawdzać na naszej stronie internetowej.

 

 

 

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: