facebook

World Snow Day w Zieleńcu

Dodano: 15.01.2022

Czy pamiętacie, że w najbliższa niedzielę czeka nas święto!? Jeśli nie wiecie jakie, koniecznie wpadnijcie do Zieleńca. Od rana do wieczora będziemy na naszych stokach obchodzić Światowy Dzień Śniegu, który wypada w tym roku właśnie 16 stycznia. To też pierwsza niedziela zimowych ferii, okazji do świętowania więc nie brakuje. 

Prawdę mówiąc, to święto śniegu trwa w Zieleńcu od pierwszego do ostatniego dnia narciarskiego sezonu. Idąc więc tym tropem, świętowanie rozpoczęliśmy 3 grudnia. Kiedy zakończymy? Oby jak najpóźniej!

Skupiając się jednak już tylko na najbliższej niedzieli, chcieliśmy zachęcić Was do przyjazdu pod Orlicę. Jak codziennie ruszamy z kolejami i wyciągami punktualnie o 9:00 i kręcimy do 21:00. Dostępna jest w Zieleńcu większość tras i kolei. Przed, w trakcie i po szusowanku zapraszamy na coś do jedzenia – bogata baza gastro zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienia!

To jednak oczywiście nie wszystko. Ponieważ 16 stycznia naprawdę przypada Światowy Dzień Śniegu, mamy dla Was kilka dodatkowych atrakcji:

    • Szkoła T&T Zieleniec – w ciągu całego dnia w szkole T&T Zieleniec będzie okazja do udziału w specjalnie zorganizowanych zajęciach grupowych, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa. Od 10:00 do 13:00 (o każdej pełnej godzinie) instruktorzy udzielać będą darmowych (grupowych) lekcji (w sumie 8 godzin lekcyjnych). Zajęcia odbywać się będą przy wyciągu taśmowym WT2, natomiast zapisy na zajęcia prowadzone będą w szkole T&T. Całemu wydarzeniu na stoku będzie towarzyszyć Komisarz Lew, który został do nas oddelegowany specjalnie przez Komendę Powiatową Policji w Kłodzku. Komisarz Lew przeprowadzi konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie na stoku oraz mini slalom na czas.
    • Szkoła Mieszko zaprasza tego dnia na wspólną rozgrzewkę przy muzyce o godzinie 10:00. Odbędzie się ona na stoku przy Kościółku/kolei M1.
    • SkiTeam Zieleniec zapewni z kolei w tym dniu darmowe szkolenie dla zainteresowanych osób od godziny 10:00-16:00. Zapisy oraz punkt informacyjny mieścić się będą w siedzibie szkółki na Parkingu Nartoramy przy górnej stacji wyciągu talerzykowego Nartorma Patyczak N4. Będzie można się też umówić telefonicznie pod numerem 724 037 440.

Prognozy na weekend są bardzo dobre. Lekki mróz w nocy, nieco powyżej zera w ciągu dnia. Potem od niedzielnego popołudnia znów mrozik i opady śniegu. Czyli odpowiednia perspektywa na najbliższe dni. I oby tak do końca sezonu, czyli najlepiej do Wielkanocnych Świąt!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: