facebook

Kiedy będzie zima?

Dodano: 20.11.2021

Wiatr ogolił drzewa na zero, a do sypialnianego dress codu dołączyły wełniane skarpety. Wszystko wskazuje na to, że siedzimy w dobrym wagonie, a do stacji zima jeszcze… no właśnie, ile jeszcze? Wy pytacie nas, my postanowiliśmy zapytać samozwańczych specjalistów. Oni w końcu wiedzą najlepiej co, jak i kiedy.

No to kiedy ta zima?

Kiedy przyjdzie Ci skrobać szyby kartą lojalnościową

Na swoją pierwszą darmową kawę zbierasz już ponad trzy lata. Choć promocja skończyła się wiosną ubiegłego roku, dopiero teraz dowiadujesz się na czym polega Twoje zwycięstwo.

Jeśli sięgnąłeś do portfela po najtwardszą z kart i odłubałeś samochodowe szyby z chrupiącego lodu to znak, że zima jest już z Tobą! Jeśli nie, wyczekuj tej chwili i pod żadnym pozorem nie odmawiaj zbierania punktów.

We wtorek, 21 grudnia, prościzna…

Mówią, że nie ma głupich pytań, jednak pogodyni z przedszkola pod Zielem twierdzą inaczej. Z okazji miesiąca życzliwości chcą też grzecznie przypomnieć tym, którzy zagubili się w dorosłości, że (JAK ZRESZTĄ CO ROKU) zima rozpocznie się 21 grudnia. W przyszłym roku będzie to środę, a za dwa lata w czwartek. W 2024 mamy rok przestępny, ale to temat na inne spotkanie.

Gdy na Twoim Instagramie lub Facebooku zobaczysz minimum 20 wpisów pod tytułem “Padaaa śnieeeeg!”

Relacja z frontu dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Obserwuj, scrolluj, nie spoczywaj na polajkowaniu siedmiu wpisów – prawdziwa zima zaczyna się od dwudziestu. I nie myśl, że posiadanie własnego okna daje Ci jakąkolwiek pewność. Nie, przyjacielu.

Kiedy otworzysz buzię, odwrócisz głowę ku niebu, a do Twoich ust wpadnie śnieżynka

Czym różni się śnieżynka na mapie Polski od stawiania tarota w zadymionej piwnicy? Zimę najlepiej badać empirycznie. Otwórz usta i spróbuj, czy to zima, czy dopiero przystawka. Bądź czujny, zwracaj uwagę na temperaturę i konsystencję. Nie daj się oszukać i nie przykładaj języka byle gdzie.

Dzień przed planowaną wymianą opon na zimowe

Pierwszy dzień zimy zależy od Ciebie. A raczej od terminów w Twoim serwisie wulkanizacyjnym. Możesz spodziewać się, że w drodze do pana Miecia będziesz już w iście zimowym nastroju. Odpowiednio wcześniej wypierz grubą kurtkę, zmień pościel na tę z pierza i… napisz do nas. Po znajomości.

Mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy temat. Od siebie dodajemy krótki wykres startów zim w Zielu na przestrzeni ostatnich lat. Chyba pora smarować dechy, co?

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: