facebook
ARTYKUŁ

Rozpocznij w Zieleńcu przygodę z Nartami!

Twoim marzeniem było nauczyć się jeździć, coś jednak stawało do tej pory na przeszkodzie. Nadeszła wreszcie ta chwila, tylko nie wiesz, gdzie postawić na nartach pierwsze kroki. A może umiesz już jeździć i chcesz, aby narciarskie umiejętności nabyły i Twoje dzieci? I w jednym i drugim przypadku odpowiedź jest jedna – Zieleniec. 

Narty i snowboard to dwie koncepcje – filozofie życia, których wspólnym mianownikiem jest zima. Jazda na jednej bądź dwóch deskach daje wolność, niezależność, odpoczynek strudzonej głowie i splątanej w życiowe problemy duszy.

Jeśli jeszcze nie było Ci dane zasmakować w białym szaleństwie, każda chwila będzie do tego odpowiednia. Na przykład teraz. Spakuj rodzinę lub przyjedź sam. O wszystko zatroszczymy się na miejscu, nawet jeśli zaczynasz kompletnie od zera. Pamiętaj, że w tym miejscu był kiedyś każdy – nawet Ci, którzy dziś święcą triumfy w Pucharze Świata.

Po pierwsze sprzęt

Wybór butów czy nart to niełatwe zadanie – wszystko musi się zgadzać, być odpowiedniej długości, wielkości, odpowiednio wyprofilowane. I chodzi tu nie tylko o sam komfort, ale i o bezpieczeństwo – twoje i innych na stoku. Przyjeżdżając do Zieleńca nie musisz się sprzętem specjalnie przejmować. Tym bardziej, jeśli rzeczywiście dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z nartami.
W jednej z czternastu położonych przy samych stokach wypożyczalni nasza kadra – eksperci i serwismeni – pomogą dobrać Ci absolutnie wszystko: narty, deskę, kije, buty czy kask. Mamy tu wszystko w każdym rozmiarze i tylko niektórych kolorów może nam brakuje.

Po drugie nauka

My wiemy, jak Cię poprowadzić. Jedynym po Twojej stronie warunkiem jest chęć do nauki. Jeśli jednak decyzję masz już za sobą, nie powinno być z niczym problemów.

W Zieleńcu na stokach działa dziesięć profesjonalnych narciarskich szkół. W każdej z nich pracują instruktorzy, którzy nauczą Cię wszystkiego od podstaw. Albo pomogą Ci udoskonalić jazdę tak, aby Twój styl stał się dla innych westchnieniem z odrobiną zdrowej zazdrości.

Masz do dyspozycji 150 dni w ciągu jednego sezonu. To wystarczająco dużo, aby złapać narciarskiego bakcyla i czerpać z Zieleńca wszystko, co ma on narciarzom i snowboardzistom do zaoferowana.

Po trzecie infrastruktura i bezpieczeństwo!

W całym Zieleńcu dostępne są 23 kilometry tras. Część z nich to szerokie i łagodne stoki, będące idealnym terenem do stawiania na nartach pierwszych kroków. Dla najmłodszych działają też ośle łączki z dydaktycznymi wyciągami, które wyłączone są z narciarskiego ruchu dla tych, którzy już jeździć potrafią.

Pamiętajmy – bezpieczeństwo jest u nas pierwszym miejscu. Zwracamy na to uwagę przy każdej nadarzającej się okazji. Począwszy od pierwszych zjazdów na nartach, poprzez codzienne #szusowanko i Nocne Jazdy oraz kampanię „Bezpieczne #szusowanko”, skończywszy na zawodach czy imprezach specjalnych. Wszędzie podkreślamy, edukujemy i apelujemy – dbając o bezpieczeństwo swoje dbamy tak samo o bezpieczeństwo innych.

Niech każdy jeździ jak chce

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: