facebook

Zieleniec Sport Arena zaprasza na ferie

Dodano: 14.01.2022

Jesteśmy gotowi na przyjęcie dzieci, młodzieży i oczywiście rodziców! W poniedziałek (a praktycznie już w sobotę, 15 stycznia) ruszają ferie w pięciu pierwszych województwach – kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Czekają na Was świetne warunki, piękna zima i mnóstwo atrakcji. 

Dlaczego Zieleniec to dobry pomysł na odpoczynek w trakcie zimowej przerwy w szkole? Po pierwsze dlatego, że mamy do zaoferowania świetną infrastrukturę narciarską, na którą składa się 31 wyciągów i 23 km zróżnicowanych tras (czynne od 09:00 do 21:00). Po drugie, okolica to także piękne trasy spacerowe, a pobliskie miejscowości z Dusznikami, Polanicą i Kudową-Zdrojem na czele to perełki architektoniczne Dolnego Śląska, w których można odwiedzać muzea, domy zdrojowe oraz inne atrakcje turystyczne i przyglądać się oryginalnej architekturze z początku XX wieku. Po trzecie na miejscu dostępne są również szkoły narciarsko – snowboardowe, wypożyczalnie sprzętu oraz bary i restauracje.

Tutejsze hotele i pensjonaty są dobrze wyposażone i stworzone z myślą o różnych grupach klientów. Ceny w Zieleńcu są zróżnicowane, a do tego łatwo tu dojechać. Z Wrocławia to zaledwie 2 godziny samochodem. Podróż z Poznania zajmie niewiele ponad trzy, a z Łodzi – około czterech. Trasy prowadzące do Zieleńca nie są zakorkowane i nawet na początku i koniec weekendu można płynnie wyjechać w stronę Wrocławia.

Ferie 2022

 Sezon narciarski 2021/2022 trwa w Zieleńcu od 4 grudnia, ale w okresie ferii zimowych dzieje się tu szczególnie wiele. W tym czasie odbędzie się wiele imprez sportowych, ale też wydarzeń poza stokami. Przypominamy, że wśród nich najważniejsze to oczywiście zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy. To najstarsza, organizowana cyklicznie impreza dla dzieci i młodzieży w całych Sudetach. W trakcie ferii rozegrane zostaną trzy rundy zawodów wliczane oczywiście do klasyfikacji generalnej:

  • 22 stycznia 2022 – II runda feryjna, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
  • 05 lutego 2022 – III runda feryjna, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;
  • 26 lutego 2022 – IV runda feryjna, zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu;

Runda finałowa odbędzie się 15 marca.

W czasie ferii również część zielenieckich szkół narciarsko – snowboardowych organizuje zimowiska – co w praktyce oznacza, ze dzieci mogą spędzić cały dzień na świeżym powietrzu łącząc naukę z zabawą w gronie rówieśników.

Nie tylko narty? Sposobów spędzenie czasu jest wiele

Zieleniec jest jednym z najpopularniejszych górskich kurortów na Dolnym Śląsku, ale kilka lub kilkanaście dni ferii może spędzić tu również spędzić osoba, która nie ma zamiaru zakładać nart. Niewysokie, ale za to piękne i bardzo malownicze Góry Orlickie i Góry Bystrzyckie zachęcają do spacerów. Nie ma tu oczywiście ryzyka lawin, ale należy pamiętać o odpowiednim ubiorze, ponieważ zima jest tu sroga – śnieżna i mroźna.

Śnieg utrzymuje się w okolicach Zieleńca przez blisko 150 dni w roku, więc nie zabraknie okazji do zjeżdżania na sankach czy spacerów w baśniowej scenerii. Szlaki w Górach Orlickich i Górach Bystrzyckich są póz tym bardzo dobrze oznaczone, samochód można zostawić na dużych, odśnieżanych na bieżąco parkingach. Koniecznie wybrać się należy na jedną z trzech dostępnych w okolicy wież widokowych, przede wszystkim na oddaną niedawno do użytku wieżę na szczycie Orlicy.

Po aktywnym dniu zregenerować się można w którymś z zielenieckich hoteli i pensjonatów, które posiadają strefy spa i baseny.

Galeria zdjęć z 12 stycznia:

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: