facebook

Zieleniec Open

Dodano: 27.04.2018

Zieleniec jest niewątpliwie stolicą nie tylko sportów zimowych, ale i disc golfa. Dlatego też po raz kolejny odbędą się u nas największe w tej dyscyplinie zawody, w których udział weźmie niemal stu zawodników z całego świata. 

Nie samymi nartami człowiek żyje! Lato w Zieleńcu to mnóstwo innych atrakcji, a do jednej z największych należy przede wszystkim pole do disc golfa, które 19 i 20 maja stanie się areną największego w Polsce i jednego z większych w Europie wydarzeń. 

O samym disc golfie pisaliśmy już wielokrotnie – polega on na rzucaniu specjalnymi frisbee do metalowych koszy. Zasady podobne są oczywiście do tradycyjnego golfa – należy trafić do celu w jak najmniejszej liczbie rzutów. Szczegółowy opis zielenieckiego pola przedstawiony został  w osobnej na naszej stronie zakładce. 

To, co wydarzy się w ten majowy weekend w Zieleńcu, będzie połączeniem zawodów dla profesjonalistów oraz warsztatów dla początkujących. Nowi amatorzy disc golfa będą mogli zgłębić tajniki sportu pod okiem najlepszych zawodników z Polski. Na miejscu będzie też bogato zaopatrzony sklep ze sprzętem do disc golfa, gdzie będzie można po konsultacji z doświadczonymi discgolferami wybrać sobie swoje pierwsze dyski. Zapraszamy ostatecznie do spróbowania swoich sił na specjalnie przygotowanym pod profesjonalne zawody 18-to dołkowym polu! 

Dodajmy, że do udziału w tegorocznej, czwartej już edycji zawodów zgłosili się zawodnicy z wielu europejskich krajów, mało tego – przyjadą do nas również goście ze Stanów Zjednoczonych. Znakomita to okazja do zorganizowania naprawdę dużego wydarzenia, a jeszcze lepsza do promocji Polski, Dolnego Śląska i samego Zieleńca. 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w turnieju zapraszamy do zapisania się – formularz dostępny jest pod tym linkiem. 

19 i 20 maja to weekend, który w kalendarzu coraz bliżej jest szczytu letniego sezonu w naszych stronach. Dlatego też gorąco zachęcamy wszystkich discgolfistów do zaplanowania w Zieleńcu dłuższego niż tylko jedna noc pobytu. Nasza baza noclegowa oferuje wiele zróżnicowanych opcji na efektywny wypoczynek, sam pobyt z pewnością uatrakcyjni międzynarodowa kuchnia. W każdy weekend czynne są także w Zieleńcu dwie koleje linowe, serdecznie zaprasza Rancho Gryglówka, gorąco polecamy także odwiedzenie zielenieckiego torfowiska oraz przejażdżki rowerami czy piesze eskapady górskimi trasami. 

Do zobaczenia w Zieleńcu!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: