facebook

Uroczystości Bożego Ciała w Zieleńcu

Dodano: 18.06.2019

Najbliższy czwartek upłynie nam w atmosferze ważnego kościelnego święta – uroczystości Bożego Ciała. Przy tej okazji gorąco zapraszamy oczywiście wszystkich w naszej strony, tym bardziej, że będzie to nie tylko początek długiego weekendu, ale wyjątkowo w tym roku również oficjalny początek wakacji! 

Czwartkowe uroczystości rozpoczną się punktualnie o godzinie 12:00 w zielenieckim kościele Św. Anny. Następnie ruszy odświętna procesja, w której udział brać będzie znany Wam zapewne góralski zespół Janicki (który grywa u nas regularnie przede wszystkim w okresie świąt Bożego Narodzenia).

Procesja szła będzie drogą wytyczoną przez cztery polowe ołtarze, które zlokalizowane będą w następujących miejscach:

  • Przy Kościele
  • Schronisko PTTK Orlica
  • Ośrodek Hanka
  • Górna stacja kanapy M1

Przypomnijmy, że uroczystość Bożego Ciała odbyła się po raz pierwszy w roku 1246 w Leodium (we francuskim Liège), w 1317 święto to ustanowione zostało dla całego Kościoła zachodniego, natomiast w roku 1320 zostało wprowadzone na ziemiach polskich.

Kalendarz ułożył się w tym roku wyjątkowo szczęśliwie, z pomocą przyszły także sprawujące w Polsce władze, podejmując dezycję o zakończeniu roku szkolnego już 19 czerwca. Wszystko to sprawia, że Boże Ciało, czyli dzień wolny od pracy i zajęć szkolnych jest w praktyce pierwszym dniem wakacji. Jest zatem doskonała okazja do tego, aby uroczyście rozpocząć w Zieleńcu letni urlop, tym bardziej, że panująca w naszych stronach aura i unikalny mikroklimat stwarzając do tego idealne warunki.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: