facebook

Obchody odpustu Św. Anny w Zieleńcu

Dodano: 19.07.2021

Powoli zbliżamy się do corocznych obchodów jednego z ważniejszych wydarzeń odbywających się w Zieleńcu w okresie letnim. Już 24-25 lipca zapraszamy na odpust Św. Anny w Zieleńcu.

Nie bez znaczenia jest, że Święta Anna uznawana jest uznawana za patronkę małżeństw i szczęśliwej rodziny wszak od wielu lat bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, aby Zieleniec był miejscem chętnie odwiedzanym przez całe rodziny bez względu na porę roku. Niezależnie czy jesteśmy pasjonatami sportów zimowych czy turystyki rowerowej lub górskich wędrówek. Jedno jest pewne – w Zieleńcu każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym roku obchody Św. Anny planowane są w Zieleńcu w dniach 24-25 lipca (sobota – niedziela), a sama procesja będzie prowadzona przez specjalnego gościa – Biskupa Diecezji Świdnickiej Adama Bałabucha. Odpust rozpocznie się w sobotę 25 lipca o godzinie 18:30 procesją Świętej Anny prowadzącej z Kościoła w kierunku Kolei linowej Gryglówka G1, która tego dnia w godzinach od 19:00 do 20:00 bezpłatnie wywiezie uczestników procesji na górną część stoku. O godzinie 20:00 na górnym peronie kolei linowej Winterpol W3 odbędzie się uroczysta Msza Święta tradycyjnie już z udziałem kapeli góralskiej Janicki.

Na zakończenie Mszy Św. wg naszej zielenieckiej tradycji odbędzie się poświęcenie ognia, zapalenie lampionów i rodzinnych Watr zielenieckich. Po mszy wspólne zejście w dół przy góralskiej muzyce drogą palących się Watr do Baru Okrąglak przy dolnej stacji kolei linowej Winterpol W3 gdzie rozpocznie się wspólne biesiadowanie. Istnieje również możliwość powrotu wyciągiem Gryglówka do godziny 22:00

W niedzielę o godzinie 12:00 w zielenieckim Kościółku Św. Anny odbędzie się uroczysta Suma Odpustowa podczas, której po raz kolejny nie zabraknie góralskiej orkiestry Janicki. Po Mszy zapraszamy na rodzinny piknik „U naszej Babci Świętej Anny” na łące i stoku przed kościołem

Jeśli nie macie jeszcze planów na dni poprzedzające odpustowy weekend lub te następujące po nim, a dysponujecie jeszcze wolnymi od pracy dniami, serdecznie zapraszamy Was do Zieleńca . Znajdujące się tu hotele i pensjonaty dysponują jeszcze wolnymi miejscami noclegowymi. W sprawie rezerwacji i wolnych miejsc zachęcamy do kontaktu już bezpośrednio z wybraną obiektem. Lista wszystkich dostępna jest oczywiście na naszej stronie internetowej pod tym linkiem.

Do zobaczenia w Zieleńcu! 

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: