facebook

UNKNOWN

Snow Park

 

Stacja narciarska Zieleniec Sport Arena to miejsce dla fanów każdej odmiany narciarstwa. Większość stoków to królestwo alpejczyków, grzbiet Gór Orlickich czy trasy w Górach Bystrzyckich – klasyków. Natomiast położone przy trasie W6 oraz przy Diamencie tereny to miejsca przeznaczone dla pasjonatów jednej deski i freeridowej odmiany nart.

Jest to jedno z niewielu takich miejsc w całej Polsce. Dzięki odpowiedniemu nachyleniu stoków i ukształtowaniu terenu oraz zaangażowaniu specjalistów i pasjonatów freeridowej jazdy, w sezonie 2018/2019 reaktywowaliśmy zieleniecki Snow Park – największy tego typu obiekt w naszym kraju. W praktyce składa się on z dwóch miejsc, w których można poszaleć.

Snow Park przy W6

Snow Park zlokalizowany jest przy trasie W6 w centralnej części stacji narciarskiej i dostępny będzie wyłącznie dla osób jeżdżących na deskach i freeridowych nartach. Pamiętajcie, że przed wjazdem na jego teren musicie być odpowiednio wyposażeni w kask i specjalne ochraniacze, odpowiednio rozgrzani i oczywiście posiadać wystarczający poziom freeridowych umiejętności. 

Atrakcje i przeszkody

 • Butter Box 6m
 • Butter Box 5,6 m
 • T-Box Skos 5m
 • T-Box Płaski 3m
 • 2x T-Box Płaski 7m
 • Rail Płaski 6m
 • Rail Płaski 5m
 • Rail Płaski 4,5m
 • Kink Rail 8m
 • Rail 8m
 • Cannon rail 8m
 • Kink rail – flat – down 3×5

 

Snow Park przy W6 powstał przy współpracy z Společnost Sport Support z Czech – znaną na całym świecie firmą specjalizującą się w przygotowaniu, budowie i/lub montażu tego typu projektów. Warto dodać, że Rueben Storbeck, jeden z członków tej wyjątkowej ekipy, pracował przy realizacji snow parków na dwóch poprzednich olimpiadach zimowych w Soczi (2014) oraz Pjongczang (2018). 


Dodajmy, że istotnym elementem Snow Parku jest także tor snow crossowy – jedyny taki tok w Polsce!


snow-park-zieleniec-2020-7
snow-park-zieleniec-2020-6
snow-park-zieleniec-2020-5
snow-park-zieleniec-2020-4
snow-park-zieleniec-2020-2

Snow Park przy Diamencie

Mamy tu dla Was przygotowany stok o szerokości 30 i długości 200 metrów. W zależności od warunków na stoku dostępne są dwie linie – easy i lightpro

EASY line to linia 4-5 przeszkód przygotowanych dla początkujących riderów. Zawiera box prosty o długości 5 metrów – mały kicker 2 metrów – bramka totem – rura pcv karbowana.

LightPro to propozycja dla lepiej jeżdżących. Zawiera rurę 6 metrów w grubym stylu king z kolanami hamburskimi – kicker nad oponą od dużej koparki ok 4 metrów – kicker duży w rozmierze M/L ok 8-9 metrów lotu – wallride o wysokości 2,5 m – totem stożek.

Korzystajcie z naszych Snow Parków ile się da, zachowując przy tym oczywiście odpowiedni poziom ostrożności! 


Snow Park czynny jest w trakcie sezonu narciarskiego codziennie w godzinach
od 9:00 d0 16:00. 


snow-park-zieleniec-20197
snow-park-zieleniec-20196
snow-park-zieleniec-20194
snow-park-zieleniec-201910
snow-park-zieleniec-20198
snow-park-zieleniec-20191
snow-park-zieleniec-20193

Regulamin

Przed wjazdem na teren Snow Parku obowiązkowo zapoznajcie się z treścią regulaminu, który do pobrania i przeczytania dostępny jest pod tym linkiem.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: