facebook

Walentynkowy koncert Janusza Cedro

Dodano: 05.02.2020

Już 14 lutego zapraszamy Was serdecznie na Specjalny Koncert Walentynkowy organizowany przez Stowarzysznie Zieleniec. Gwiazdą wydarzenia będzie Janusz Cedro – znany i ceniony wokalista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, który jest też nominowany przez Gazetę Wrocławską w plebiscycie Osobowość Roku 2019. 

Janusz Cedro to postać znana przede wszystkim z działalności grupy Spiritual Singer Band, której był wokalistą oraz projektów Janusz Cedro Live in Concert oraz Janusz Cedro and the Band. Początkiem jego działalności była muzyka jazzowa – to właśnie jako wokalista Spiritual Singer Band począwszy od 1978 roku brał udział w wielu najważniejszych festiwal jazzowych, jak np. Jazz Nad Odrą, Festiwal Złota Tarka czy Jazz Jamboree. Z koncertami odwiedził takie kraje jak m.in. Niemcy, Austrię, Czechy, Włochy, Francję, Holandię i Litwę.

W roku 1994 Janusz Cedro odchodzi od SSB i kontynuuje karierę artystyczną w projekcie „Janusz Cedro – Live in Concert”, w duecie ze znanym wrocławskim pianistą jazzowym Markiem Markowskim. Duet ten dał wiele koncertów w kraju w klubach i na festiwalach m.in. Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w Iławie w 1997, Festiwalu Muzyki Gospel „Camp Meeting” w Osieku (w latach: 1997 i 1998). Zrealizował również dwa programy telewizyjne: „Janusz Cedro Live in Concert” dla TVP Wrocław oraz „Kolędy, kolędy” dla TVP Katowice. W 2000 roku w Klubie Jazzowym Rura, Janusz Cedro daje pożegnalny koncert i zawiesza działalność artystyczną .

W 2016 roku powraca na scenę z projektem “Najpiękniejsze piosenki świata, czyli przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60 tych i 70 tych”. W tym projekcie występuje solo: wokal z towarzyszeniem gitary akustycznej, trzecim „instrumentem” jest … publiczność, która przez cały koncert śpiewa wspólnie z artystą.

Związany na stałe z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem koncertował m.in. w: Strzelinie, Kątach Wrocławskich, Ziębicach, Oleśnicy, Kamieńcu Wrocławskim, Szczawnie-Zdroju, Sycowie, Długołęce, Jedlinie-Zdroju czy Polanicy-Zdroju.

Do recitalu, który odbędzie się 14 lutego o godzinie 19:00 w Vital & SPA Resort Szarotka na Sali przy Kawiarni Alpejskiej, artysta wybrał te piosenki, które mówią o miłości i zakochanych – wszak 14 lutego wszyscy obchodzimy WalentynkiWśród piosenek, które złożą się na program występu, znajdą się utwory znanych wykonawców: Czerwonych Gitar, Piotra Szczepanika, Dwa Plus Jeden, Niebiesko Czarnych, Czesława Niemena, Andrzeja i Elizy, Dwa plus Jeden, Karin Stanek, Katarzyny Sobczak oraz wielu innych.

Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do wzięcia udział w plebiscycie Osobowość Roku 2019 i oddania głosu na Pana Janusza. Artysta otrzymał nominację za: Promowanie „skarbów” kultury – polskich piosenek z lat 60 tych i 70 tych i świetnie przyjęte koncerty w regionie. Można to zrobić wysyłając SMS o treści WKU.245 na numer 72355.

Zapraszamy na Oficjalny Profil Janusza Cedro na Facebooku

Janusz Cedro

„Najpiękniejsze piosenki świata, czyli przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60 tych i 70 tych” 

14 lutego, godzina 19:00

Vital & SPA Resort Szarotka na Sali przy Kawiarni Alpejskiej

Zaprasza Stowarzyszenie Zieleniec

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: