facebook

Kolejne zawody o DPO za nami. Emocji nie brakowało!

Dodano: 22.02.2018

W sobotę, 17 lutego odbyły się w Zieleńcu przedostatnie w tym sezonie zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy. Po raz kolejny nie zabrakło sportowych wrażeń, emocji, po raz kolejny wszystkiemu towarzyszyła potężna dawka dobrej zabawy. 

Zawody rozpoczęły się tradycyjnie o godzinie 11:30. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii Smerfów. I po raz kolejny absolutnie bezkonkurencyjna okazała się Madzia Mielcarza, która o 11.55 sekundy wyprzedziła drugiego na mecie Ignacego Silskiego oraz Kasię Malczewską (która miała 12.36 sek. straty). Dodajmy także, że Madzia jest zdecydowaną liderką klasyfikacji generalnej, w której w czterech rozegranych do tej pory rundach zawodów zdobyła… komplet 720 punktów.

W kategorii Skrzatów po raz kolejny najszybszy był Borys Painta (wygrał również poprzednie zawody). Druga zawody ukończyła Kinga Szkudlarek (+ 9.04), natomiast na najniższym stopniu podium zawody ukończyła Anastasia Mandziarz-Klepacki. Zwycięzca sobotnich zawodów, Borys Painta jest również liderem klasyfikacji generalnej – zgromadził do tej pory 480 punktów.

W kategorii wiekowej Krasnali mieliśmy do czynienia z niezwykle zaciętą rywalizacją. Dość powiedzieć, że różnica pomiędzy pierwszą trójką zawodników zamknęła się w jednej sekundzie! Najszybszy czas dwóch przejazdów uzyskała Amelia Szkudlarek, drugi na mecie Tymon Komęza stracił do zwyciężczyni jedyni 0.67 sekundy, natomiast trzeci, Adrian Dzięgiel – 0.89 sekundy. Cóż to były za emocje! Wszystko wskazuje też na to, że Amelia i Adrian powalczą o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Na razie pierwsze miejsce zajmuje Adrian, który zgromadził 412 punktów, na drugim miejscu jest właśnie Amelia, która punktów ma 408. Wszystko rozstrzygnie się zatem podczas finałowych zawodów.

Jeszcze mniejsza różnica pomiędzy dwoma czołowymi zawodnikami była w kategorii Krasnali Starszych. Olek Janus miał lepszy czas dwóch przejazdów od Hani Spyry jedynie o… 0.05 sekundy!  To były dopiero emocje. Trzeci na mecie zameldował się już Janek Świeszkowski, któremu do pierwszego miejsca zabrakło 1.45 sekundy. O triumf w klasyfikacji generalnej w kategorii Krasnali Starszych powalczą: Hania Spyra (468 punktów), Kuba Paradowski (412 punktów) i Olek Jarus (364 punkty).

Z kolei kategorię Elfów zdominował absolutnie Mateusz Spyra. Kolejnych zawodników wyprzedził o przeszło 11 sekund. Swoją drogą fantastyczną walkę o drugie miejsce stoczyli właśnie Dominik Woźniak (+11.17) i Jagoda Paul (+11.40). Liderem klasyfikacji generalnej w tej kategorii wiekowej jest Mateusz Spyra, który zgromadził do tej pory 660 punktów i niezależnie od rozstrzygnięć w rundzie finałowej, Mateusz już w sobotę zapewnił sobie zwycięstwo w tym sezonie.

W kategorii OPEN zdecydowanie najszybszy był Jędrzej Spyra. Drugie miejsce zajął Maciej Painta (+1.45), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Krzysztof Jarus (+2.45). Liderem klasyfikacji generalnej w tej kategorii jest właśnie Jędrzej Spyra, który również zapewnił sobie zwycięstwo w tym sezonie niezależnie od rozstrzygnięć podczas finałowych zawodów.

Dodajmy także, że zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy odbywają się również w kategorii Klubowiczów. I tak wśród Skrzatów najszybszy był Maciej Ossowski, który o 6.31 sekundy wyprzedził drugą na mecie Olę Czarnik. Wśród Krasnali pierwszej miejsce zdobyła Martyna Ossowska. Zaciętą rywalizację mieliśmy natomiast wśród Starszych Krasnali. Bartosz Fabich był szybszy na mecie od Kamila Zawiślaka o 0.73 sekundy. Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Berdychowski, który do zwycięzcy stracił 1.26 sekundy. Dodajmy także, że cała trójka zajmuje pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej – Bartosz ma obecnie 480 punktów, Kamil 348, natomiast Arek Berdychowski 248.

Wśród Elfów wystartowała Kasia Kiełbaska, która uzyskała bardzo dobry czas: 50.12 sekundy.

Powoli zbliża się czas finałowych rozstrzygnięć w walce o Dziecięcy Puchar Orlicy. Już dziś serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału właśnie w tych zawodach – odbędą się one 10 marca. Wszystkie szczegóły odnoszące się do zapisów i godziny rozpoczęcia przejazdów pozostają bez zmian. Jeśli cokolwiek jednak zmianie ulegnie (nic na razie na to nie wskazuje), na pewno błyskawicznie poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.


KLASYFIKACJA IV edycji – „Wielkopolskiej”


Klasyfikacja generalna Dziecięcego Pucharu Orlicy 


 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: