facebook

Dolnośląskie Igrzyska dzieci i młodzieży szkolnej w Snowboardzie

Dodano: 14.03.2022

Pogoda w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza. W Zieleńcu panują doskonałe warunki, a różnorodne atrakcje czekają na miłośników aktywnego wypoczynku przez cały tydzień. Aż narty i deski same pakują się do bagażnika! Zima nie odpuszcza i my nie zwalniamy tempa, czas na kolejną dawkę sportowych emocji.

Spragnieni rywalizacji na śniegu? Po bardzo udanych finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, które odbywały się w ostatnich dniach lutego, zmagania snowboardowe wracają do Zieleńca. W najbliższą sobotę, 19 marca na stoku W6 odbędą się finałowe zawody Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w snowboardzie. Zawodnicy wystartują w trzech grupach wiekowych:

Igrzyska Dzieci w dwóch kategoriach:

  • rocznik 2009-2010
  • rocznik 2011 i młodsi

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  • rocznik 2007-2008

Licealiada Młodzieży

  • rocznik 2002 i młodsi, uczniowie szkół ponadpodstawowych

Na reprezentacje snowboardzistów ze szkół z Dolnego Śląska czeka start w slalomie gigancie. Uczestnicy będą zdobywać punkty zarówno w klasyfikacji indywidualnej – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców – jak i drużynowej. Na najlepszą trójkę w każdej kategorii czekają unikatowe medale i puchary. Zaczynamy o 9.00 w górnej stacji stoku W6. Tam, w biurze zawodów, uczestnicy odbiorą numery startowe, później będą mieli okazję zapoznać się z trasą, a punktualnie o 10.30 wystartuje pierwszy zawodnik.

Brzmi ciekawie? Jeszcze do 17 marca macie okazję zapisać się na zawody. Zgłoszenia na Igrzyska odbywają się wyłącznie poprzez System Rejestracji Szkół, który znajdziecie pod adresem www.srs.szs.pl. Po zapisach wystarczy kupić karnet w biurze zawodów (karnet 4-godzinny w cenie 56,80 zł).

Nie zapomnijcie o kaskach i dobrych humorach, do zobaczenia na stoku!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: