Święta i sylwester w Zieleńcu

Zima za pasem, w sklepach dominować zaczynają powoli świąteczne dekoracje (choć listopad ledwo się przecież rozpoczął). Wychodząc jednak oczekiwaniom większości z Was i my juz dziś chcieliśmy gorąco zaprosić do spędzenia świąteczno-noworocznego okresu w naszym kurorcie.

 

Święta i Sylwester w Zieleńcu

 

Staramy się nie ulegać trudnym do sprawdzenia długoterminowym prognozom pogody. Choć biorąc pod uwagę oznaki, które przyniosła natura, a także badania norweskich oraz rosyjskich meteorologów, szansa, że zima będzie w tym roku ostra, jest naprawdę duża. Z drugiej strony niezwykle rzadko mamy przecież w Zieleńcu problem z zimową aurą, która jak już do nas zawita, trzyma się do samej wiosny (mamy na myśli oczywiście dobre warunki narciarskie, a nie jedynie porę roku samą w sobie).

Tegoroczny kalendarz wolnych dni w okresie świąt nie jest może najkorzystniejszy - wszak wigilia wypada w sobotę, podobnie zresztą jak Sylwester. Co jednak nie znaczy, że nie warto planować w naszych stronach w tym czasie pobytu. Przyjazd od piątku (23 grudnia) do niedzieli (1 stycznia) to prawie dziesięć dni kapitalnej zabawy, świętowania i doskonałego wypoczynku.

Ale do Zieleńca warto wpadać także na jeden lub kilka dni w tym okresie - warunki narciarskie będą w wtedy z pewnością doskonałe, a i świąteczna atmosfera dodaje temu miejscu wyjątkowego uroku. Jeśli jednak stałoby się tak, że aura sprawiłaby nam figla, mamy środki i narzędzia, aby ją nieco wesprzeć.

No i nie zapominajmy o zielnieckiej kuchni - tej tradycyjnej - regionalnej, ale i wykraczającej nie tylko poza granice regionu, ale i całego kraju. Unoszące się w powietrzu zapachy i smaki często ściągają ze stoków narciarzy, przypominając, że w trakcie wzmożonego wysiłku częściej niż zwykle trzeba zaglądać do kuchni.

Jak co roku, tradycyjnie spędzimy w Zieleńcu zarówno święta, Sylwestra, jak i oczywiście Nowy Rok. Wyciągi i koleje czynne będą wtedy od godziny 9:00 do 22:00, natomiast w samego Sylwestra pojeździmy na nartach przynajmniej do godziny 1:00 w nocy. Karnet sylwestrowy kosztować będzie 85 złotych (ulgowy 75). Karnet będzie ważny od 19:00 do 01:00.

Jeśli bierzecie pod uwagę przyjazd w tym okresie na dłużej, gorąco zachęcamy do rezerwowania miejsc już teraz, ponieważ tych wolnych w hotelach i pensjonatach w tym czasie ubywa w bardzo szybkim tempie.

Szykujcie sprzęt, formę, rezerwujcie w kalendarzach terminy. Już niebawem zaczynamy #szusowanko w jednym z najlepszych narciarskich kurortów w Polsce. Gorąco polecamy także zaglądnąć do nas w święta - atrakcji i niespodzianek nie tylko dla najmłodszych z pewnością nie zabraknie.

Do zobaczenia na stoku!


Promocje

Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena
Promocja dla gości Zieleniec Ski Arena

Kamerki Online