facebook

Projekt „Dolnośląska Zima 2024”

Dodano: 01.02.2024

„Dolnośląska zima” to wyjątkowy projekt, za którym stoi Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, przedstawiciele atrakcji turystycznych naszego regionu oraz Radio Wrocław. W trakcie całej zimy reprezentanci regionu zapraszają do poznawania, odkrywania i odwiedzania atrakcji Dolnego Śląska w pięciu zimowych kurortach i stacjach narciarskich. W najbliższy weekend (3-4 lutego) specjalne miasteczko stanie w Zieleńcu na Stoku Bartuś!

Projekt oficjalnie ruszył na początku roku w Karpaczu, później odwiedził naszych przyjaciół w Szklarskiej Porębie i Czarnej Górze, przygoda zakończy się w Świeradowie-Zdroju. W tych miejscach organizatorzy zapraszają  wszystkich gości, turystów, feriowiczów na warsztaty edukacyjne, animacje i masę zimowych atrakcji. Na odwiedzających czekać będzie również wiele regionalnych produktów, degustacje i konkursy z możliwością wygrania pobytu w najpiękniejszych miejscach naszego regionu.

„Dolnośląska zima” to znakomity pomysł dla całych rodzin na weekendowy, aktywny wypoczynek. Od stycznia do lutego przygotowaliśmy dla Państwa pięć weekendów pełnych atrakcji. Zachęcam do odkrywania dolnośląskich Sudetów, korzystania z ośrodków narciarskich w górskich kurortach oraz odwiedzenia niezwykłych miejsc naszego regionu. Dolny Śląsk jest najlepszym miejscem na zimowy wypoczynek. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w „Dolnośląskiej zimie” i wspólnego odkrywania piękna naszego regionu! – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Jakie dokładnie atrakcje turystyczne będzie można bliżej poznać w Zieleńcu? Będą to nasze dolnośląskie perły, które, o ile jeszcze nie mieliście przyjemności, koniecznie musicie zobaczyć: Stawy Milickie, Kopalnia Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Ski-raft/Zamek Międzylesie, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Zamek Książ, Muzeum Porcelany, Podziemne Miasto Osówka czy Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki.

Co jednak najważniejsze, to właśnie z tymi miejscami związane będą też nagrody (vouchery, bilety i gadżety), które będzie można wygrać w trakcie wielu weekendowych konkursów.

Miasteczko Dolnośląskiej Zimy 2024 stanie na stoku Bartuś i czynne będzie: 

  • w sobotę w godzinach 10.00 – 16.00
  • w niedzielę 10.00 – 15.00

Całe wydarzenie będzie relacjonowane na antenie Radia Wrocław oraz w niedzielę w programie TVP2 Pytanie na Śniadanie.

Jeśli jesteście na miejscu, koniecznie wpadnijcie. Jeśli planujecie w weekend wybrać się do Zieleńca, to z pewnością projekt „Dolnośląskiej Zimy 2024” będzie dodatkowym, bardzo silnym magnesem! Koniecznie oznaczajcie się też wydarzeniu na Facebooku.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: