facebook

Ostatnia odsłona zimowych ferii w Zieleńcu

Dodano: 15.02.2022

Pod Orlicą nadszedł czas na ostatnią odsłonę tegoroczny ferii – przerwę w zajęciach szkolnych rozpoczęli właśnie uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. W Zieleńcu jednak nic nie uległo zmianie – zima trzyma się doskonale, warunki są świetne, i co najważniejsze, równie obiecujące są prognozy na kolejne dni. 

Możemy zaryzykować już dziś stwierdzenie, że ten sezon jest wyjątkowy. Przede wszystkim ze względu na panujące od początku sezonu warunki. Tak naprawdę jedynie kilka dni było pod Orlicą nieco cieplejszych. Zima w Zieleniec Sport Arena ma się świetnie i nigdzie się nie wybiera.

Pod Orlicą czynne są wszystkie trasy oraz obsługujące je koleje i wyciągi. Ośrodek pracuje pełną parą codziennie od 9:00 do 21:00, szczególnie atrakcyjnie #szusowanko przedstawia się właśnie po zmroku – mniej jest wtedy nieco na stokach ludzi, a  śnieg przyjemnie zmrożony. Większość stoków jest w Zieleńcu oczywiście oświetlona, dzięki czemu na jednym karnecie można świetnie do późnego wieczora pojeździć.

Pamiętajmy jednak, że Zieleniec i okolica to nie tylko narty zjazdowe. To przede wszystkim piękne i w wielu miejscach mniej popularne góry, które doskonale sprawdzą się jako miejsce do rodzinnych spacerów czy dłuższych wypraw. Trasę można tak ułożyć, aby po drodze odwiedzić na przykład trzy wieże widokowe, kończąc eskapadę w schronisku Jagodna. Ale z drugiej strony można się również górami wybrać do centrum Dusznik-Zdroju, odwiedzając znajdujące się tam atrakcje turystyczne.

W czasie ferii gorąco zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą zielenieckich szkół narciarsko – snowboardowych Wiele z nich organizuje zimowiska, dzięki czemu dzieci mogą spędzić cały dzień na świeżym powietrzu, a rodzice mają wtedy trochę czasu dla siebie. Dodajmy, że nasze stoki doskonale nadają się do nauki jazdy na nartach i w ciągu tygodnia zajęć można naprawdę wznieść się na nowy poziom!

Jeśli mamy wśród gości pasjonatów narciarstwa biegowego, gorąco polecamy również dziesiątki kilometrów znakomitych tras przede wszystkim po czeskiej stronie. Bazą może być wtedy urocze schronisko Masarykova Chata (do której odwiedzenia zachęcamy niezależnie od wszystkiego).

Do zobaczenia w Zieleńcu!

 


The best of www.zieleniec.pl:

Nasze „sociale”

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: