facebook

Zimo przybywaj!

Dodano: 23.11.2021

Choć z aurą staramy się żyć w zgodzie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby powoli zacząć wywierać na nią presję. Tym bardziej, że mamy na to dobre, sprawdzone sposoby. Dziś nadszedł czas, aby rozpocząć projekt Zima 2021/2022. 

Bacznie przyglądaliśmy się prognozom już od dłuższego czasu. I choć doświadczenie nakazuje nam podchodzić do nich z pewną rezerwą, trend był już widoczny od kilku dni. Nadeszło kluczowe dla nas ochłodzenie, które jest symbolicznym zielonym światem do uruchomienia maszyn. One stały w pełnej gotowości zresztą już od kilkunastu dni. 

Dziś w nocy nadszedł moment, w którym tchnęliśmy w nie energię, za co one odpłacają nam się dynamicznym naśnieżaniem. Stoki pokrywają się białą pokrywą, co jednak najważniejsze, na horyzoncie oprócz niskich temperatur widać także opady śniegu! 

Kiedy początek sezonu? 

Na razie jeszcze jest zbyt wcześnie, aby wskazywać dokładną datę. Naszym celem nie jest bicie rekordu w kwestii tego, kto pierwszy w Polsce otworzy sezon, a oddanie do waszej dyspozycji maksymalnie dobrze przygotowanych stoków. Do tego, jak doskonale sami wiecie, trzeba czasu, mrozu i chwili cierpliwości (i/lub intensywniejszych opadów śniegu). Oczywiście pracujemy pełną parą, aby stało się to jak najszybciej, ale musicie dać nam jeszcze kilka dni. 

Co wiadomo już dziś? To, że w Zieleniec Sport Arena w tym sezonie czynnych będą 31 koleje i wyciągi narciarskie, które umożliwią jazdę po 23 kilometrach zróżnicowanych tras narciarskich. Podobnie jak w minionych sezonach szykujemy wiele atrakcji, wydarzeń i imprez. Najważniejsze z nich do oczywiście święta i sylwester, które spędzić będzie można na stokach, a także cykl zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy, którego pierwsza runda odbędzie się już 28 grudnia. 

Jeśli planujecie wizytę w Zieleńcu na dłużej, gorąco zachęcamy do rezerwowania noclegów już teraz. Choć baza pod Orlicą to około 1500 miejsc, szczególnie na okres świąteczno-noworoczny oraz zimowych ferii mamy już sporo rezerwacji. Podobnie rzecz ma się z weekendami. Mało tego – wiele osób pyta już o święta wielkanocne, które w przyszłym roku wypadają dopiero 17 kwietnia. 

Skipass taniej tylko do końca listopada! 

Ponieważ sezon już naprawdę za chwilę, jest to ostatni dzwonek, aby zaopatrzyć się w karnet na wszystkie 31 koleje wyciągi nieco taniej. Jeszcze do końca listopada możecie złapać nawet 20-proc. rabat (na 6-dniowy karnet na dowolne dni w trackie całego sezonu). 

To tylko kilka klików w internecie, a skipass możecie sobie dodatkowo spersonalizować i zamówić z dostawą do domu. Zawsze to też oszczędność czasu i brak konieczności stania w kolejce będą już w Zieleńcu. 

Odliczanie do początku sezonu czas start! 

Do pierwszego w sezonie szusowania zostało kilka lub kilkanaście dni. Śledźcie pilnie naszą stronę i kanały w mediach społecznościowych, bo lada chwila podamy oficjalną informację z dokładną datą. Jeśli prognozy się potwierdzą, a temperatura będzie odpowiednia, celujemy w początek grudnia, choć dziś nie możemy jeszcze powiedzieć, czy będzie to pierwszy czy drugi weekend. 

Bądźcie czujni!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: