facebook

Obchody odpustu Św. Anny w Zieleńcu

Dodano: 04.07.2022

Tradycyjnie już zapraszamy na coroczne obchody jednego z ważniejszych wydarzeń odbywających się w Zieleńcu w okresie letnim. Już 23-24 lipca odbędzie się odpust Św. Anny w Zieleńcu.

Nie bez znaczenia jest, że Święta Anna uznawana jest uznawana za patronkę małżeństw i szczęśliwej rodziny. Od wielu lat bardzo dużą wagę w Zieleńcu przywiązujemy do tego, aby było to miejsce chętnie odwiedzane przez całe rodziny bez względu na porę roku. Niezależnie czy jesteśmy pasjonatami sportów zimowych czy turystyki rowerowej lub górskich wędrówek, jedno jest pewne – w Zieleńcu każdy znajdzie coś dla siebie przez cały rok.

W tym roku obchody Św. Anny planowane są w Zieleńcu w dniach 23-24 lipca (sobota – niedziela). Uroczystości Św. Anny rozpoczną się 23 lipca o godzinie 19:00 wyprowadzeniem procesji z ogniem Św. Anny z Kościoła, która będzie podążać w kierunku kolei linowej Gryglówka i dalej na platformę górnej stacji wyciągu Winterpol W3 gdzie o 20:00 odbędzie się uroczysta msza Święta z udziałem kapeli góralskiej Janicki. Kolej tego dnia będzie czynna dla uczestników procesji w godzinach 19:00 – 20:00. Aby skorzystać z bezpłatnego wjazdu należy odebrać bilet w kościele przed uformowaniem procesji. Pozostali chętni na wjazd wyciągiem powinni zakupić bilet bądź wejść pieszo.

Na zakończenie Mszy Św. wg wieloletniej, zielenieckiej tradycji odbędzie się poświęcenie ognia, zapalenie lampionów oraz rodzinnych Watr zielenieckich. Po mszy wspólne zejście w dół przy góralskiej muzyce drogą palących się Watr przy których będzie przygotowany poczęstunek do Baru Okrąglak przy dolnej stacji kolei linowej Winterpol W3. Tu rozpocznie się wspólne biesiadowanie całej społeczności Zieleńca, uczestników procesji oraz zaproszonych gości przy akompaniamencie góralskiej muzyki. Istnieje również możliwość powrotu wyciągiem Gryglówka do godziny 22:00

Natomiast w niedzielę o godzinie 12:00 w zielenieckim Kościele Św. Anny odbędzie się uroczysta Suma Odpustowa podczas, której po raz kolejny nie zabraknie góralskiej orkiestry i chóru Janicki. Po Mszy zapraszamy na rodzinny piknik „U naszej Babci Świętej Anny” na łące i stoku przed kościołem.

Jeśli nie macie jeszcze planów na dni poprzedzające odpustowy weekend lub te następujące po nim, a dysponujecie jeszcze wolnymi od pracy dniami, serdecznie zapraszamy Was do Zieleńca. Znajdujące się tu hotele i pensjonaty dysponują jeszcze wolnymi miejscami noclegowymi. W sprawie rezerwacji i wolnych miejsc zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z wybraną obiektem. Lista wszystkich dostępna jest oczywiście na naszej stronie internetowej pod tym linkiem.

                                                                                                        Do zobaczenia w Zieleńcu!

Ojciec Patryk – gwardian Klasztoru w Zieleńcu,

Prezes Stowarzyszenia Zieleniec i mieszkańcy Zieleńca.

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: