facebook

Kiedy słońce zajdzie za horyzont…

Dodano: 31.01.2024

… w Zieleńcu rozpoczyna się nocna jazda. Obecnie słońce pod Orlicą zachodzi około 16:45. Koleje i wyciągi pracują do 20:00. Jest więc jeszcze sporo czasu, aby zasmakować szusowanka w barwach nocy, który szczególnie przy bezchmurnym niebie tworzą niezapomniany krajobraz. 

Nieco mniej ludzi na stokach, gwiaździste niebo nad głową, coraz bardziej chrupiący pod nartami śnieg i odrobinę wolniej płynący czas kończącego się dnia. Tak w kilku słowach można polecić to, jak sprawa wygląda w Zieleńcu po zmroku. Rozumiemy, że nie wszyscy mogą być do tego przekonani. Ale jeśli dacie się przekonać i choć raz spróbujecie, wierzcie nam – złapiecie bakcyla.

Pewnie niektórzy z Was spytają, które trasy pod Orlicą są oświetlone. My postawimy to pytanie nieco inaczej, bo łatwiej będzie na nie odpowiedzieć – które nie są? Można je policzyć na palcach jednej ręki, a szczegółową mapkę znajdziecie pod tym linkiem. Trasy ze sztucznym światłem oznaczone są żółtą żarówką. Jak zauważycie, przy niemal wszystkich taka żarówka jest.

Zawsze do godziny 20:00 działa większość kolei linowych, natomiast talerzyki, taśmy oraz orczyki w zależności od frekwencji mogą pracować nieco krócej.

Przy tej okazji chcieliśmy też przypomnieć o jednej, niezwykle ważnej kwestii – ratrakowaniu. Odbywa się ono również przed nocną, aby stoki były możliwie najlepiej dla was przygotowane do końca dnia (a właściwie wieczora). Jego plan jest znany i stały dla każdego dnia i przedstawia się następująco:

  • 16:00 – 16:30 kolej 4os G1 Gryglówka – trasy G1 Lewa oraz G2 Prawa – bez przerwy pracy wyciągu, ale te trasy w tym czasie są zamknięte. 
  • 16:15 – 17:30 kolej 4os W5 Winterpol – kolej i trasy w tym czasie zamknięte.

Zastrzegamy jednak, że w odniesieniu do zmieniających się warunków atmosferycznych, ratrakowanie może się nie odbyć we wskazanych godzinach. 

Jednocześnie przypominamy, że w godzinach od 20:00 do 08:00 oraz w czasie popołudniowego ratrakowania obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania na stokach narciarskich. W tym czasie odbywa się ratrakowanie stoków (w tym ratrakowanie na lince), które może grozić uszczerbkiem na zdrowiu. 

Po więcej informacji odnośnie do ratrakowania zapraszamy was do specjalnej zakładki z ratrakowym FAQ.

To co, widzimy się jutro i w kolejnych dniach na nocnej jeździe?

 

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: