facebook

Czy otworzymy jeszcze w tym sezonie stoki narciarskie?

Dodano: 22.01.2021

 

Bardzo chcielibyśmy móc zakomunikować Wam, że tak. I od wielu tygodniu robimy absolutnie wszystko, żeby tak się stało. Piszemy, rozmawiamy, apelujemy, opierając się na niezwykle mocnych argumentach zdrowotnych, psychologicznych oraz finansowych. Szukamy też sposobu, aby mimo obostrzeń, dać przynajmniej części z Was możliwość pojeżdżenia na nartach i snowboardzie. Na dziś stoki pozostają zamknięte do końca stycznia. Ale niebawem to będzie musiało się zmienić bo branża nie wytrzyma dłużej.

27 grudnia zjechał z zielenieckiego stoku ostatni narciarz. Od tego dnia każdego dnia marnują się doskonałe warunki na stokach, po których hula jedynie wiatr (nie licząc aktywnie działajacych niżej saneczkarzy). Wyjątkowo to okrutne zrządzenie losu, że wobec tak pięknej – mroźnej i śnieżnej zimy – nie możecie w Zieleńcu z niej korzystać.

Pewnie czytacie w mediach kolejne artykuły o pogarszającej się sytuacji ośrodków narciarskich i działających w branży przedsiębiorcach. Każdy kolejny dzień zastoju to ogromne straty, których niestety wielu z nas nie będzie już w stanie odrobić.

Mimo to nie poddajemy się. Z jednej strony cały czas apelujemy do rządzących o podjęcie rozmów i wypracowanie kompromisu, który uratuje funkcjonowanie zimowej branży narciarskiej. Podstawą naszych apeli wraz z Polskimi Stacjami Narciarskimi i Turystycznymi są szczegółowe wyliczenia i analizy pokazujące pogłębiający się kryzys, ale też sposób w jaki bezpiecznie można już dziś otworzyć narciarskie stoki!

Niezależnie jednak od efektów tych rozmów, co do których niestety strona rządowa nie jest specjalnie skora, planujemy od 1 lutego wznowienie działalności w zmodyfikowanej nieco formie oraz zakresie – nastąpi to już zapewne 1 lutego. Szczegóły przedstawimy Wam już w połowie przyszłego tygodnia.

Wciąż jednak pozostajemy w nadziei, że mimo wszystko będziemy mogli funkcjonować w pełnym zakresie i na normalnych warunkach przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Miejmy nadzieję, że planowane na I połowę przyszłego tygodnia ogłoszenie przez rząd dalszych planów co do restrykcji bądź uwalnianiu poszczególnych branż będzie dotyczyło również nas.

Śledźcie koniecznie naszą stronę oraz profile w mediach społecznościowych, ponieważ wszystko zmienia się dziś bardzo dynamicznie. Niezależnie od powyższego planu, nie rezygnujemy z walki o normalne funkcjonowanie całej branży turystycznej – nie tylko narciarskich stoków ale też mającej również duże problemu branży hotelowej.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: