facebook

53. Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec

Dodano: 23.09.2019

Macie plany na pierwszy weekend października? Jeśli nie, to koniecznie zarezerwujcie ten czas na pobyt w naszych stronach. Odbędzie się wtedy, już tradycyjnie zresztą, jedna z największych w regionie imprez – Rajd Dolnośląski. W dniach od 4 do 6 października odbędzie się jego 53 edycja!

Patrząc na tegoroczną trasę, można śmiało zaproponować alternatywną dla tego wydarzenia nazwę – Rajd Kotliny Kłodzkiej. Start w Dusznikach, stacja serwisowa w Zieleńcu, kolejne OS-y w Jaszkowej, Złotym Stoku, Czarnej Górze, Goworowie, meta w Dusznikach Zdroju – czyli wszystko, co Kotlina Kłodzka ma najlepszego.

Historia rajdu sięga drugiej połowy lat 50-tych. 6 i 7 lipca 1957 roku rozegrana została jego pierwsza edycja, którą w samochodzie BMW wygrał Walerian Waryszewski. Wśród tryumfatorów rajdu na przestrzeni kilkudziesięciu lat znalazły się wybitne postaci polskich sportów motorowych: Leszek Kuzaj, Krzysztof Hołowczyc, Sobiesław Zasada czy nieżyjący już Marian Bublewicz, który Rajd Dolnośląski (wówczas to był jeszcze Rajd Zimowy) wygrywał siedem razy z rzędu (w latach 1983-1990).

Rajd Dolnośląski4
Rajd Dolnośląski3
Rajd Dolnośląski2
Rajd Dolnośląski1

Rajd Dolnośląski od 2007 roku wpisany jest na stałe do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, będąc wydarzeniem niezwykle atrakcyjnym nie tylko dla samych zawodników, ale przede wszystkim dla kibiców. Poprowadzona najpiękniejszymi drogami Kotliny Kłodzkiej trasa poszczególnych OS-ów stwarza niezwykłą atmosferę i dostarcza wielu emocji, co doskonale widać po rosnącej z każdą kolejną edycją liczbą wspierających zawodników gości.

Nie bez znaczenia pozostaje również nazwa 53. Rajdu – Hotel Zieleniec. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednim roku podczas 52. Edycji rajdu głównym sponsorem jest Hotel Zieleniec.

Cała impreza rozpoczyna się uroczystą inauguracją, która odbędzie się 4 października o godzinie 16:30 w Dusznikach-Zdroju. Tego dnia rozegranych zostanie jeszcze sześć OS-ów, w tym dwa zdecydowanie najbardziej widowiskowe (OS5 i OS6) na Duszniki Arena (odpowiednio 21:15 i 22:30). 5 października kolejnych dziewięć OS-ów rozegranych zostanie Jaszkowej, Złotym Stoku i Czarnej Górze, natomiast w niedzielę (6 października) odbędą się cztery OS-y w Goworowie i Międzylesiu. Meta rajdu zlokalizowana będzie na rynku w Dusznikach Zdój o godzinie 14:30.

W sumie 19 OS-ów i 216 kilometrów, czyli kapitalna porcja sportowych emocji i widowiskowych przejazdów.

Zapraszamy Was zatem gorąco do odwiedzenia Zieleńca w tym czasie, i podobnie jak ekipy biorące udział w zawodach, potraktowanie go jako baza wypadowa do kibicowania na poszczególnych OS-ach, ale też do przemierzania okolicznych szlaków, które jesienią odsłaniają chyba najpiękniejsze swe oblicze.

Do zobaczenia w Zieleńcu!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: