facebook

Wyniki 2. rundy Pucharu Orlicy

Dodano: 06.02.2024

Można powiedzieć, że zimowy sezon osiągnął półmetek. Za nami grudzień i styczeń, przed nami luty i marzec (a kto wie, może i nawet kawałek kwietnia?). Również półmetek osiągnął Puchar Orlicy. W miniony weekend w Zieleńcu odbyła się druga runda zawodów. Kto był najszybszy? Jak przedstawia się sytuacja w klasyfikacji generalnej?

Na starcie zameldowało się wiele zawodniczek i wielu zawodników, mimo że aura nie była tego dnia (w niedzielę, 4 lutego) idealna. Nie zabrakło jednak sportowych emocji i dobrej zabawy, a to przecież jest w tym wszystkim najważniejsze.

Przechodząc do szczegółowych wyników, jak zwykle na samym początku przypomnijmy, że pomijając kategorie wiekowe, zawodnicy klasyfikowani byli w dwóch oddzielnych grupach – członków klubów oraz tych, którzy nie trenują pod okiem trenerów, a w niektórych kategoriach wiekowych również z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Jeśli chodzi zatem o zawodniczki i zawodników niezrzeszonych w klubach, wśród Smerfów wystarowała Tina Jnignez. W Kategorii Skrzatów Agnieszka Welcer była minimalnie szybsza od Michała Nakraszewicza (dokładnie o 0,38 sek. biorąc pod uwagę czas dwóch przejazdów). Trzeci na mecie był Staszek Kowalski.

W kategorii Krasnali wśród dziewczynek pierwsze miejsce wywalczyła Alina Tucholska. Na drugim stopniu podium zawody ukończyła Zofia Nakraszewicz, natomiast na trzecim Marta Dziąsko. Wśród chłopców bezkonkurencyjny był Ksawery Pietrzak. Jego czas dwóch przejazdów był aż o 6.52 sek. lepszy od Kajetana Kocura oraz o 7.19 od trzeciego na mecie Dante Jigneza.

2. rundę tegorocznego Pucharu Orlicy w kategorii Krasnali Starszych wśród dziewczyn wygrała Kaja Kucharska, druga był Zuza Kulesza (+3.60), natomiast trzecia Hania Budny (+5.74). Natomiast wśród chłopców tej kategorii zdecydowanie najszybszy był Szymon Kocur. Drugie miejsce zajął Wojtek Kocur (+ 5.34), natomiast trzecie Kuba Szatniewski (+6.96).

Wśród Elfów podia przedstawiały się następująco: dziewczyny – Gabriela Pietrzak, Kinga Szkudlarek (+2.39) i na trzecim miejscu zawody ukończyła Łucja Welcer. Natomiast wśród chłopców najszybszy był Witold Bałamut, drugi Paweł Jańczak (+1.54), a trzeci Piotr Chorągicki (+2.23).

W ostatniej kategorii, Open, wśród kobiet w zawodach udział wzięła Katarzyna Karasińska, natomiast wśród panów najszybszy czas dwóch przejazdów uzyskał Adam Kulesza. Łukasz Szkudlarek zajął drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy jedynie 0.41 sek, natomiast trzeci na mecie zameldował się Marcin Kocur (+ 7.94).

Wśród zawodników i zawodniczek trenujących w klubach sportowych w kategorii Skrzatów pierwsze miejsce zdobył Ksawery Świerczewicz. Druga na mecie była Nela Szkudlarek, natomiast trzecia Natalia Blomberg. Wśród Krasnali wystarowała Martyna Nicoś, uzyskując bardzo dobry czas dwóch przejazdów – 1:06,64 sek. W kategorii Krasnali Starszych udział w zawodach wzięła Aleksandra Nicoś, również uzyskując znakomity czas – 1:00, 63 sek.

Pamiętajcie jednak, że to dopiero półmetek zawodów, walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej trwa i nic nie zostało jeszcze przesądzone. Następne zawody 18 lutego, wielki final 10 marca!