facebook

WF na stoku? W Zieleńcu wszystko jest możliwe!

Dodano: 08.03.2017

Zieleniec otwarty jest dla wszystkich. A jeśli tylko pojawia się szansa, żeby na nasze stoki zaprosić nowe grupy miłośników narciarstwa albo tych, którzy chcą go zasmakować, staramy się ją wykorzystywać. I tak właśnie dzieje się w przypadku WF-u na stoku.

Przy każdej nadarzającej się okazji i organizowanej w naszej stacji imprezie podkreślamy, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu. Nie ma alternatywy dla aktywnej formy spędzania wolnego czasu – i sprawa dotyczy zarówno przedstawicieli starszych pokoleń, tych, którzy w życiu podążają przede wszystkim za karierą, jak przede wszystkim najmłodszych, dla których ruch jest jednym z warunków prawidłowego rozwoju.

Dlatego też w chwili, w której dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach – Zdroju zwróciła się do nas z prośbą udostępnienia wyciągu narciarskiego dla uczniów klas sportowych Szkoły Podstawowej, aby prowadzić zajęcia realizujące program klasy interdyscyplinarnej, podnoszącej umiejętności narciarskie w ramach upowszechniania sportów zimowych, nie zastanawialiśmy się ani chwili.

Tak więc w cztery kolejne środy marca (1, 8, 15 oraz 22) do Zieleńca przyjeżdżają uczniowie szkoły w Dusznikach, aby wziąć udział w zajęciach WF-u na stoku i skorzystać z naszego wyciągu, który udostępniamy szkole za symboliczną złotówkę. Po zdjęciach z pierwszych zajęć przypuszczamy, że uczniowie byli bardzo zadowoleni.

Zajęcia z dziećmi prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego – Grzegorz Staniszewski, oraz Maciej Berezecki, natomiast sprzęt narciarski udostępnia wypożyczalnia sprzętu narciarskiego VIP-SKI – Wintergroup.

Mamy nadzieję, że ten pierwszy tego typu projekt będzie początkiem szerszej współpracy z tą i innymi szkołami. Miejsca w Zieleńcu – stoków i wyciągów – jest pod dostatkiem. Tym bardziej, że wiele z nich doskonale nadaje się do nauki jazdy na nartach. Już dziś gorąco zachęcamy przedstawicieli innych szkół naszego regionu do planowania podobnych zajęć w przyszłym sezonie, ale i do brania pod uwagę Zieleńca jako miejsca do organizowania podobnych przedsięwzięć w sezonie letnim. Również o innych porach roku jest w Zieleńcu co robić i jak aktywnie spędzać nie tylko wolne chwile ale i lekcje wychowania fizycznego.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: