facebook

II Otwarte Akademickie Mistrzostwa Wrocławia

Dodano: 14.03.2019

Sezon narciarski trwa w najlepsze, na horyzoncie widać przymrozki nawet w ciągu dnia. Dlatego też nie zwlekamy z zaproszeniem Was na kolejną imprezę, która odbędzie się w naszej stacji. Tym razem będą to Akademickie Mistrzostwa Wrocławia.

Zawody będą miały formułę otwartą, więc do udziału w nich zapraszamy wszystkich chętnych. Są one jednak o tyle wyjątkowe, że sama rywalizacja sportowa schodzi tu nieco na drugi plan, a najważniejsza jest doskonała zabawa, ruch na świeżym powietrzu i… ubrani niezwykle kolorowo zawodnicy.

Od dwóch lat zawody odbywają się już pod nazwą Otwartych Akademickich Mistrzostw Wrocławia, co możliwe jest dzięki połączeniu Klubu Uczelnianego Uniwersytetu Wrocławskiego z innymi klubami wrocławskich uczelni wyższych. Dodajmy, że w praktyce jest to kilka połączonych ze sobą edycji zawodów – są to zarazem XII Otwarte Mistrzostwa UWr w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie oraz VII Mistrzostwa UE Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

Zmagania rozgrywane będą więc w konkurencjach narciarstwa zjazdowego i snowboardu, natomiast trasy ustawione zostaną na stoku Winterpolu W6. Udział mogą wziąć wszyscy bez względu na posiadane aktualnie umiejętności, warunkiem koniecznym jest jednak posiadanie nietypowego i kolorowego stroju. Start punktualnie o godzinie 11:00.

Kilka informacji technicznych:

Data: 16.03.2019 r

Organizatorzy:

  • Wojciech Bigiel – trener sekcji KU AZS UWr
  • Magdalena Łosińska – trener sekcji KU AZS UE

Biuro zawodów: w trakcie ustalania

Zapisy:

Opłata startowa*:

  • 30zł (w ramach opłaty napój oraz posiłek)
IMG_9523
IMG_9649
IMG_9665
IMG_9667
IMG_9683
IMG_9716
IMG_9757

Regulamin uczestnictwa:

1) Warunkiem dopuszczenia zawodnika do startu jest posiadanie sprawnego sprzętu narciarskiego lub snowboardowego oraz używanie kasku. Zalecane są dodatkowe ochraniacze.

2) Najważniejsze jest bezpieczeństwo, miła atmosfera i dobra zabawa. Dlatego każde niepożądane zachowanie jest zakazane i upoważnia do działań opisanych w pkt 3.

3) Uczestnicy są zobowiązani do podporządkowania się poleceniom wydawanym przez sędziów, obsługę trasy lub wyciągu, pod rygorem wykluczenia z udziału w zawodach.

4) Każdy z uczestników startuje na swój koszty i ryzyko. Zalecane jest wykupienie we własnym zakresie ubezpieczenia OC i/lub NWW. Osoby niepełnoletnie mogą startować wyłącznie za wyraźną zgodą i pod opieką uprawnionych osób pełnoletnich.

5) Szczegółowy regulamin technicznych zostanie ogłoszony ustnie w dniu zawodów. Organizatorzy zastrzegają prawo do odwołania zawodów lub zmodyfikowania ich formuły – stosownie do warunków na stoku.

* opłaty startowe studentów będących członkami KU AZS UWr oraz KU AZS UE pokrywają Kluby Uczelniane

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: