Wydarzenia

20 Marca zapraszamy na Mistrzostwa Dusznik-Zdroju w narciarstwie alpejskim, które odbędą się na stoku przy nowej kolei Mieszko w Zieleńcu. Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 10.00.

 

Mistrzostwa Dusznik-Zdroju

 

Każdy z uczestników dostanie pamiątkowy dyplom a najlepsza trójka z każdej kategorii medale i nagrody. Wszystkie dzieci z Dusznik-Zdroju biorące udział w zawodach otrzymają darmowe karnety ufundowane przez Burmistrza Miasta Piotra Lewandowskiego (pozostali uczestnicy muszą posiadać własny karnet).

Kategorie:

 • Skrzat – rocznik 2010 i młodsi,
 • Orlik – rocznik 2009-2008,
 • Młodzik rocznik 2007- 2006,
 • Junior - rocznik 2005- 2000,
 • Open Kobiety i Mężczyźni – rocznik 1999 i starsi.

Ponadto na stoku będzie znajdował się dusznicki namiot promocyjny w którym czekać będzie moc atrakcji:

 • strzelnica laserowa,
 • balonowe zwierzątka,
 • malowanie twarzy,
 • bańki mydlane,
 • konkursy z nagrodami.

Wpisowe wynosi 10zł. Zapisy tel. 530 450 633, email: szkola@szkolamieszko.pl

Na stokach Zieleniec SKI Arena panują bardzo dobre warunki do szusowania. Przed nami zapowiada się weekend pełen atrakcji.

Otwarty trening przed Mistrzostwami Dusznik-Zdroju

 

Przypominamy, że koniec zimowych ferii nie oznacza końca organizowanych u nas imprez i wydarzeń. Tym bardziej, że w Zieleniec SKI Arena warunki na stokach są bardzo dobre. Od końca lutego występują opady śniegu oraz ujemne temperatury które zdecydowanie wpłynęły na pokrywę śnieżną na stokach. W skutek jakże intensywnych opadów śniegu z początku tygodnia na stokach przybyło ok. 30 cm świeżego śniegu.

W niedzielę 13 marca w godzinach od 10.00 do 12.00 na stoku przy wyciągu talerzykowym M3 rozstawione zostaną tyczki do slalomu giganta. Każdy będzie mógł bezpłatnie przejechać trasę, zmierzyć swój czas i potrenować przed zbliżającymi się Mistrzostwami Dusznik-Zdroju, które w Zieleńcu odbędą się już 20 marca.
Jest to doskonała okazja do tego by każdy z nas mógł sprawdzić swoje umiejętności w szusowaniu na profesjonalnym slalomie i poczuć się jak zawodnik.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą Free SKI dzięki której wszystkie osoby nocujące w kurorcie otrzymują bezpłatnie karnet na wszystkie wyciągi i koleje. Jego rodzaj zależy oczywiście od długości pobytu.

 

Otwarty trening przed Mistrzostwami Dusznik Otwarty trening przed Mistrzostwami Dusznik Otwarty trening przed Mistrzostwami Dusznik Otwarty trening przed Mistrzostwami Dusznik Otwarty trening przed Mistrzostwami Dusznik

Przedostatni weekend sierpnia (22-23.08) upłynie w Zieleńcu pod znakiem biegów górskich. To doskonała wiadomość dla wszystkich, dla których bieganie po górach jest nie tylko pasją, ale i okazją do sprawdzenia siły charakteru.


Weekend biegowy w Zieleńcu

Trwają już zapisy do VIII edycji Mistrzostw Dolnego Śląska MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”. Start w Zieleńcu w niedzielę 2 sierpnia.

 

Jest przynajmniej pięć powodów, dla których warto wystartować:

 • wyzwanie: na wytrwałych maratończyków czeka dystans mega (55 km i 1200 m przewyższenia), gdzie powalczą o tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Do wyboru jest jeszcze wariant mini, 30 km i 800 m przewyższenia,
 • ranga: to mistrzostwa Dolnego Śląska MTB, których honorowym patronem jest Ryszard Szurkowski, legendarny polski kolarz, który otwierał pierwszą edycję. Na zawodach gościli: reprezentacja Polski MTB z Mają Włoszczowską, Wacław Skarul, prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Rafał Jurkowlaniec, b. marszałek dolnośląski, Lech Janerka, znany muzyk, Ewa Wolak, szefowa Parlamentarnej Grupy Rowerowej. W poprzednich edycjach wystartowało ponad 1500 osób z 300 miejscowości i pięciu państw(Polska, Czechy, Niemcy, Rosja, Kanada),
 • wyjątkowość: zawodnicy startują na wysokości 880 m, najwyżej ze wszystkich maratonów w Polsce. Trasy prowadzą przez malownicze i wymagające Góry Orlickie i Bystrzyckie,
 • przyjazna atmosfera i pasja (relacje na www.memorial.bikebrother.pl),
 • rodzinność: to impreza dla każdego, najstarszy zawodnik miał 76 lat, najmłodszy 9.

Na start nigdy nie jest za późno, potwierdza to m.in. Barbara Kłoczyńska z Jednoosobowego Emerytowanego Klubu Sportowego „No, bujaj się Baśka”, która pojechała w ubiegłym roku. ­Odchowałam dzieci, napracowałam się. Teraz mam dekadę tylko dla siebie

– mówiła księgowa z Łodzi,która w 60. urodziny mierzy się z triathlonem.

W ubiegłym roku mistrzami Dolnego Śląska MTB zostali Mariusz Kozak z Gliwic, student Politechniki Śląskiej (czas 2,04) i Karolina Cierluk z Piechowic, studentka biotechnologii Politechniki Wrocławskiej(2,29). Wśród ubiegłorocznych zawodników było kilkunastu Rosjan z Moskwy, z grupy Orienta Ski­O jeżdżącej na orientację. ­

Macie w Zieleńcu idealne warunki: świetny klimat, ciekawe góry, optymalna wysokość.

– mówiła trenerka Natalia Morosanova.

Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka „Fisha”, informatyka i entuzjastę kolarstwa. Zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej „Polska na rowery”. Profesjonalną obsługę imprezy zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej. Wpisowe: 20 i 40 zł.

Szczegóły i film z ostatniej edycji ­ www.memorial.bikebrother.pl

 

Rowerowe mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu

pobierz ulotkę 

Już w najbliższy weekend (8 marca) odbędą się I Mistrzostwa Leśników Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim. Organizatorem wydarzenia są Lasy Państwowe, które obchodzić będą 70-cio lecie istnienia.

 

I Otwarte Mistrzostwa Leśników Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim

 

Mistrzostwa będą miały miejsce tuż przy wyciągu - Kanapa 6 osobowa z gondolami Skyway Express.

Slalom Gigant został podzielony na odpowiednie grupy i kategorie wiekowe:

I - dzieci do lat 12 lat

II - młodzież od 13 do 18 lat

III - kobiety od 19 do 40 lat

IV - kobiety od 41

V - mężczyźni od 19 do 40 lat

VI - mężczyźni od 41 lat


Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy wydarzenia przewidzieli dodatkowe atrakcje w postaci zjazdu w śmiesznym przebraniu, myśliwskie jadło, leśny kulig konny, jazdę na skuterach śnieżnych, paintball oraz wiele innych niespodzianek!

Harmonogram zawodów:

8.00 - 10.00 - wydawanie numerów startowych
9.15 - 10.00 - oglądanie przez zawodników tras I przejazdu slalomu goganta
10.00 - 10.20 - oficjalne otwarcie zawodów
10.30 - START - I przejazdu slalomu giganta
11.00 - bieg na rakietach śnieżnych
13.00 - oglądanie trasy II slalomu giganta
13.30 START - II przejazdu slalomu giganta
14.00 - konkurencja rodzinna - wyścig na ślizgach
16.00 - zjazd w śmiesznym przebraniu
16.10 - ogłoszenie wyników - dekoracja zwycięzców, wręczenie pucharów
16.30 - losowanie nagrody głównej

Aby wziąć udział w mistrzostwach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz regulamin zawodów na stornie internetowej www.zdroje.wroclaw.lasy.gov.pl

Zieleniec Ski Arena

Promocje

Darmowy karnet Free-Ski

Kamerki Online