facebook

Zima 2.0 w Zieleńcu

Dodano: 25.02.2017

Pojawiające się pogłoski o rzekomym nadejściu wiosny są być może prawdą, ale jedynie na nizinach i wśród osób, którym zima dała się już w tym roku mocno we znaki. Nic nie wskazuje jednak na to, aby miała ona przyjść w najbliższym czasie w wyższe partie Sudetów, w tym także do naszej stacji narciarskiej.

Ocieplenie, z którym mieliśmy ostatnio do czynienia, nie było w żadnym stopniu niczym zaskakującym. Zdarzają się ono każdego roku, jednak dzięki unikalnemu klimatowi nie ma to większego wpływu na panujące w stacji narciarskiej warunki. Śniegu jest na zielenieckich trasach pod dostatkiem, a trasy są bardzo dobrze przygotowane. Poza tym pamiętać należy, że tutejszy mikroklimat sprawia, że sama pokrywa zalega tu o wiele dłużej niż w innych sudeckich kurortach – zwykle jest przynajmniej przełom marca i kwietnia.

Oczywiście obserwujemy prognozy pogody na najbliższe dni. Towarzyszy temu jednak coraz większy spokój i entuzjazm, ponieważ już po weekendzie spodziewamy się silniejszego spadku temperatury. Na naszych trasach leży do 140 centymetrów śniegu. Czeka nas więc jeszcze wiele chwil i pięknych dni do końca sezonu narciarskiego. Przypomnijmy, że moment ten przypada zwykle na początek kwietnia, ale wszystko zależy pod panującej aury.

Analiza prognoz na najbliższe dni daje nadzieję, że do końca zimy w Zieleńcu jeszcze bardzo daleko. Po ociepleniu, z którym mieliśmy ostatnio do czynienia, nie ma już śladu. W ciągu najbliższych dwóch dni do Zieleńca znów zawita mróz, co w razie potrzeby pozwoli na odpalenie śnieżnych armatek. Dodajmy jednak w tym miejscu, że w stacji narciarskiej śniegu jest w ciąż bardzo dużo.

I choć w ciągu kolejnych dni temperatura może wrosnąć nieznacznie powyżej zera, to od wtorku (28 lutego) powróci silniejszy mróz, który z pewnością jeszcze bardziej zwiąże śnieżną pokrywę. Również na wtorek prognozowane są też silniejsze opady śniegu.

W Zieleńcu czynne są wszystkie wyciągi i koleje, których jest w sumie 27. Podobnie sprawa dotyczy narciarskich tras. W ciągu najbliższych dni stacja narciarska zaprasza na szereg imprez: Akcję Bezpieczny Stok na stoku DiamentXXXI Memoriał im. Bronisława HaczkiewiczaMistrzostwa Polski trenerów i instruktorów snowboardu czy finałowe zawody o Dziecięcy Puchar Orlicy. Niebawem powraca także akcja Free Ski (od 6 marca), dzięki której wszyscy przyjeżdżający do Zieleńca na dłużej (4 noclegi i więcej) otrzymują zupełnie za darmo karnet na wszystkie koleje i wyciągi.

Pamiętajcie proszę, że wszystkie informacje odnośnie do aury i panujących na stokach warunków są codziennie aktualizowane na naszej stronie i na profilu na Facebook, a zdjęcia również na Instagramie.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: