facebook

Zieleniec zaprasza na XV edycję Supermaratonu Klasyk Kłodzki

Dodano: 14.07.2018

Klasyk Kłodzki XV

Już 28 lipca odbędzie się w Zieleńcu i jego najbliższej okolicy kolejna edycja jednej z najważniejszych długodystansowych imprez rowerowych w naszym regionie. Oprócz czysto sportowego aspektu, ma ona także znakomite walory turystyczno-krajoznawcze. 

Wymagające trasy organizowanego już po raz piętnasty rowerowego maratonu biec będą wśród pięknych terenów znajdujących się po obu stronach granicy. Wszystko po to, aby obok propagowania aktywnego trybu życia, możliwie najmocniej podkreślić turystyczne i rekreacyjne walory całego regionu. Dodajmy kolejną ważną informację – organizatorami tegorocznej edycji Klasyku są Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej z Nowej Rudy oraz Klub Turystyczny (Klub českých turistů Nové Město nad Metují) z Novego Města nad Metují. Współorganizatorami są miasto Duszniki-Zdrój oraz Stowarzyszenie Zieleniec. 

Jakie trasy w tym roku przygotowali organizatorzy? W tej kwestii nic od lat się nie zmienia – będą one niezwykle wymagające. Trasa Mini to 70 kilometrów długości i 414 m różnicy wysokości oraz 1338 m całkowitego wzniesienia i spadku terenu. W pięciostopniowej skali odnośnie do wymagań, techniki i atrakcyjności pod względem krajobrazowym otrzymała ona ocenę 4/5 we wszystkich z kategorii. To jednak nic w porównaniu z kolejnymi trasami. Trasa Mega to już 114 kilometrów, 569 metrów wysokości  po 2050 m różnicy wzniesień (zarówno w górę, jak i w dół). Trasa bardzo wymagająca technicznie (5/5) i kapitalna widokowo (również 5/5). Trasa Giga to już tzw. hard core. 166 km długości, 572 różnicy wysokości, 3127 wzniesienia terenu i 3128 spadku. Niezwykle wymagająca przede wszystkim kondycyjnie, oczywiście z wyśmienitymi walorami widokowymi. 

Zapisanie się do udziału w Supermaratonie możliwe jest dzięki zamieszczonemu na stronie organizatora formularzowi, który dostępny jest pod tym linkiem. Przypomnijmy, że  liczba uczestników XV Klasyka Kłodzkiego ze względów bezpieczeństwa zostaje ograniczona do 450. 

Koszt wpisowego to: 

  • 100 zł od 2 lipca do 23 lipca 2018 r.
  •  120 zł od 24 lipca do 28 lipca 2018 r.

Wszystkie informacje dotyczące tego, kto może wziąć udział w zawodach, profile tras oraz szczegóły organizacyjne zawarte zostały w regulaminie, do którego lektury gorąco zachęcamy. 

Klasyk Kłodzki rozegrany zostanie 28 lipca. Do tego dnia można się zapisywać do udziału w imprezie, jednak lepiej zrobić to odpowiednio wcześniej, ponieważ liczba uczestników jest ograniczona. 

Do udziału w maratonie zachęcamy oczywiście całe rodziny – wydarzenie może stać się doskonałym pretekstem do zaplanowania dłuższego pobytu w Zieleńcu, który poświęcić można nie tylko na sam rowerowy trening, ale i na zwiedzenie najbliższej okolicy i poznanie wszystkich atrakcji tego regionu. 

Do dyspozycji nie wszystkich gości cały czas jest bogata baza noclegowa. Liczne hotele, pensjonaty i kwatery oferują szeroki wachlarz usług, spośród których każdy znajdzie na pewno coś odpowiedniego dla siebie czy całej rodziny. Podobnie jest z zieleniecką bazą gastronomiczną, która zaprasza w kulinarną podróż po daniach regionalnych i z różnych zakątków świata. 

Do Zieleńca zapraszamy jednak przez cały rok. Każda pora ma tu swój urok, swoje atrakcje, pozwalając zawsze efektywnie wypocząć. 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: