facebook

Zieleniec to Wy!

Dodano: 25.03.2020

Sezon minął zdecydowanie za szybko. Jeszcze przed chwilą przecież informowaliśmy Was o rozpoczęciu naśnieżania stoków. Wydaje się, że wczoraj zapraszaliśmy Was na święta i sylwestra. Mimo że szybko zleciał, był to jednak czas niezwykły. Choć aura stawiała nam trudniejsze niż zwykle warunki, pokazaliście, że tworzycie wyjątkowa społeczność, na którą zawsze możemy liczyć. I za to wszystkim, którzy odwiedzili Zieleniec w tym sezonie, gorąco i z całego serca dziękujemy.

Tegoroczna zima pokazywała zmienne oblicze. Rozkręcała się powoli, jakby obawiała się na dłużej pozostać w naszych stronach. Ostatecznie jednak udało się nam ją przekonać, że w Zieleńcu będzie jej dobrze i komfortowo, a my się wszystkim zajmiemy. Z końcem listopada temperatura wreszcie spadła poniżej zera, dzięki czemu mogliśmy uruchomić nasze armatki. Udało nam się przygotować kilka tras i 7 grudnia ruszyliśmy oficjalnie z narciarskim sezonem 2019/2020.

Przypomnijmy w tym miejscu ważną rzecz – przez cały ten czas, aż do 15 marca 2020 stacja narciarska pracowała bez wytchnienia codziennie o 9:00 do 21:00, co jak wiemy, niekoniecznie miało miejsce w innych ośrodkach w Polsce.

Świątecznie i sylwestrowo

Jeszcze przed samymi świętami dopadło nas ocieplenie, jednak i w tym przypadku nie wpłynęło to na pracę ośrodka. Co najważniejsze – nie zmieniło się też Wasze podejście – przybywaliście licznie do Zieleńca na dłuższe pobyty i jednodniowe wypady, doskonale się przy tym bawiąc, świętując i relaksując. Niestety ze względu na utrzymujące się przez święta ocieplenie, byliśmy zmuszeni odwołać bożonarodzeniową edycję DPO. Warto było jednak wykazać odrobinę cierpliwości, bo zima później pokazała nareszcie to, co miała najlepszego do zaoferowania. Kolejne dni przyniosły kapitalną aurę, dzięki czemu rozjeździliście się w Zieleńcu na maksa.

W Sylwestra i Nowy Rok nasza stacja wypełniła się mnóstwem spragnionych białego szaleństwa pasjonatów sportów zimowych. Wiele było w tym czasie doskonałej zabawy i #szusowanka najlepszej maści. Płynnie udało się nam tym samym wejść w okres zimowych ferii, które dla niektórych województw rozpoczęły się już… tydzień po świąteczno-noworocznej przerwie. Istne szaleństwo!

Ferie na stokach i poza nimi

Zieleniec to przede wszystkim infrastruktura narciarska świetnie nadająca się do nauki jazdy na nartach. Szerokie i łagodne stoki oraz wyciągi taśmowe pozwalają na szlifowanie narciarskich umiejętności. Jednak w trakcie ferii same narty czy snowboard to nie wszystko. Dlatego też podobnie jak to miało miejsce w minionych latach, przygotowaliśmy w tym czasie wydarzenia i imprezy, które urozmaiciły pobyt dzieci i młodzieży w trakcie przerwy w lekcjach. Były między innymi prelekcje w ramach akcji „Bezpieczne #szusowanko, wspólne ogniska, tańce i dyskoteki czy zabawy z końmi. Staraliśmy się wypełnić maksymalnie czas aktywnościami, aby każdy czuł się w Zieleńcu komfortowo.

W trakcie zimowych ferii odwiedzili nas narciarze i s z całej Polski, ale też Czech czy Niemiec. NIemal w każdy weekend odbywały się u nas imprezy specjalne – żeby wymienić tylko World Snow Day, Projekt Zima TVN, zawody w ramach Dziecięcego Pucharu Orlicy, Eska Winter City czy Strefa Milki. Jak co roku odwiedzili nas goście znani z radiowych anten – Radio Opole, Radio Wrocław oraz wspomniani wcześniej przedstawiciele Radia Eska. Byliśmy też obecni na antenach telewizji TVN24 czy TVP Wrocław.

Ostatnim dużym i niezwykle ważnym dla zielenieckiej społeczność wydarzeniem był Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza i organizowany przez Stowarzyszenie Zieleniec tradycyjny już pokaz szkół narciarskich oraz nocny Zjazd Duchów – odbyło się ono 1 marca i było chyba najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem, z jakim mieliśmy w tym sezonie do czynienia.

Przedwczesne zakończenie sezonu

Nie planowaliśmy takiego zakończenia sezonu – ani w tym czasie, ani w takiej formie. Mimo że wiosna coraz odważniej zaglądała w góry, warunki do jazdy cały czas były bardzo dobre. Dlatego z nieskrywanym smutkiem i wobec wirusowej pandemii musieliśmy podjąć decyzję o zamknięciu stacji narciarskiej z dniem 15 marca. Wasze bezpieczeństwo, a także naszych pracowników i rodzin jest dla nas absolutnym priorytetem, nie mogliśmy więc kontynuować już jazdy w tym sezonie.

Pamiętajmy, że niestety musieliśmy także odwołać finałowe zawody Dziecięcego Pucharu Orlicy, których w tym roku mieliśmy jubileuszową, 25 edycję. Choć właściwie odwołanie nie jest dobrym określeniem – finał został po prostu odłożony w czasie i rozegrany zostanie w pierwszym możliwym terminie. Wierzymy, że będzie to już z początkiem grudnia.

Mamy świadomość, że wielu z Was jeździłoby w Zieleńcu jeszcze przez wiele dni – tym bardziej, że w okolicach 22 marca znów spadł śnieg, nadszedł spory jak na ten moment w ciągu roku mróz. Jednak wobec zaistniałej sytuacji decyzja mogła być tylko jedna – sezon musieliśmy uznać za zakończony.

Zieleniec to Wy!

Jeździliśmy w tym roku krócej. Ale to jedyna rzecz, która różniła się w odniesieniu do poprzednich sezonów. Nie zmieniło się Wasze zaangażowanie, mnóstwo pozytywnych emocji i niezwykłej energii, która począwszy od pierwszych dni grudnia unosiła się dzięki Wam nad naszą stacją.

Mimo trudnych nierzadko warunków, wielu cieplejszych niż zwykle dni, nie narzekaliście, nie marudziliście. Braliście sprzęt, ruszaliście na stoki i dawaliście czadu na maksa. Pogoda przez cały sezon rysowała niemal hiperbolę warunków i jednocześnie nastrojów. My – pracownicy ośrodka – dniami i nocami walczyliśmy ze skutkami kapryśnej aury, chcąc przygotować stoki najlepiej, jak jest to możliwe. Robiliśmy co w naszej mocy, co zostało przez Was docenione.

Dowiedliście tym samym po raz kolejny, że bez Was nie byłoby Zieleńca, nie byłoby nas. I za to my – wszyscy przedstawiciele ośrodków, wyciągów, hoteli i pensjonatów – chcieliśmy Wam bardzo serdecznie podziękować. Można to podsumować jednym krótkim, ale jakże wymowny zdaniem: Zieleniec to tak naprawdę Wy!

Pamiętajmy, pandemia minie, sytuacja się uspokoi, kolejny narciarski sezon nadejdzie. Dlatego też już dziś, mimo że wszyscy musimy pozostać tymczasowo w swoich domach, zachęcamy Was do wracania myślami, wspomnieniami i planami do Zieleńca, który jak tylko będzie to możliwe, otworzy szeroko dla Was swe progi.

Mamy nadzieję, że będzie to już niebawem, abyście mogli skorzystać jak najszybciej z naszego mikroklimatu, świeżego i czystego górskiego powietrza i zaznali tak potrzebnego dziś spokoju, którego jak wiecie, nigdy u nas nie brakuje.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: