facebook

Zieleniec się zbroi. Odliczanie do zimy czas zacząć 

Dodano: 16.11.2018

Nieśmiało spoglądamy na prognozy pogody w dłuższym terminie. Gdzieś na ich końcu tli się mróz i opady śniegu. Dziś oczywiście nie ogłaszamy jeszcze oficjalnej daty otwarcia sezonu, ale widać, że wszystko zaczyna zmierzać w jedyną, słuszną stronę. 

Szacunek do innych pór roku nakazuje podkreślenie, jak piękną mamy w tym roku jesień. Kapitalna, często bezchmurna pogoda, idealna do aktywności na świeżym powietrzu temperatura przełożyły się na liczbę turystów, którzy od końca wakacji odwiedzieli nasz ośrodek. 

Biegaliście po górach, jeździliście na rowerach, odwiedzaliście nas z całymi rodzinami. Pięknie Wam za to dziękujemy i zapraszamy w nasze strony kiedy tylko nadarzy się następna okazja. 

Zima na horyzoncie!

Do długoterminowych prognoz pogody podchodzimy z dystansem. Biorąc szczególnie pod uwagę specyfikę klimatu na terenach górskich, nie jest możliwe dokładne stwierdzenie, że któregoś grudnia będzie w Zieleńcu – 7 stopni i gęste opady śniegu. Prognozy pogody na kilkanaście dni pokazują jednak z pewnością trend zmian, które niewątpliwie w nasze strony nadchodzą. A te napawają nas optymizmem. 

Wiadomo, że kluczowy jest dla nas mróz, żeby można było odpalić armatki. On w naszych stronach może pojawić się na przełomie kolejnych dwóch tygodni. Jeśli prognozy się potwierdzą, nasz sprzęt rzeczywiście pójdzie w ruch. Jeśli dojdą do tego jeszcze opady śniegu – cały proces postępować będzie szybciej. Nasze armatki czekają w gotowości i rozstawione zostały już na strategicznych pozycjach. 

Co nowego w tym sezonie? 

To przede wszystkim nowa kolej linowa (G10 Grapa – kolej Tatralift, typ TS-4), która do użytku oddanie w trakcie zbliżającego się sezonu narciarskiego. Będzie ona wyposażona w 4-osobowe kanapy i zlokalizowana w środkowej części góry Szerlich w centralnym miejscu Zieleńca, tuż obok znajdującego się w tym miejscu niegdyś wyciągu orczykowego N10. Dokładne miejsce kolei oznaczone zostało już na mapach naszego ośrodka. Dziś rozstawione zostały już wszystkie słupy podporowe, trwa właśnie montaż dolnej oraz górnej stacji. 

Planowany termin oddania kolei G10 do użytku narciarzom to grudzień bieżącego roku. 

Kolejną nowością jest zmiana godzin, w których możliwe będzie w tym roku #szusownako. Wyciągi i koleje czynne będą od 9:00 do 21:00. Wyjątkiem będą dwa dni: Wigilia – wtedy szusować będziemy do 16:00 oraz noc sylwestrowe, kiedy to ośrodek pracować będzie aż do godziny 1:00 w nocy. 

Karnety dostępne online!

Przypominamy, że cały czas możecie kupować karnety na zbliżający się sezon w naszym internetowym sklepie. Dzięki skorzystaniu z oferty przedsprzedaży, możecie do końca listopada zaoszczędzić nawet 20 procent! 

Rezerwacja noclegów 

Jeśli nie macie jeszcze planów na święta, Sylwestra czy zimowe ferie, gorąco zachęcamy Was do rezerwowania noclegów na te ale też inne okresy. W bogatej ofercie naszych hoteli i pensjonatów są jeszcze wolne miejsca, choć przyznać musimy, że ich liczba dość robi się coraz mniejsza. 

Free Ski 

Przyjeżdżając do Zieleńca na 4 lub więcej nocy, w okresie od początku sezonu do 21 grudnia oraz od 4 do 29 marca możecie skorzystać z oferty Free Ski, w ramach której trzymacie 7-godzinny karnet ważny od poniedziałku do piątku zupełnie za darmo! 

Dziecięcy Puchar Orlicy 

Planując #szusowanko w Zieleńcu z młodszymi pociechami nie zapominajcie o jednej z najstarszych w regionie imprez dla dzieci – zawodach o Dziecięcy Puchar Orlicy. Pierwsza runda zawodów – bożonarodzeniowa odbędzie się już 27 grudnia!

Szykujcie sprzęt, rezerwujcie czas i wspólnie z nami wypatrujcie pierwszych opadów śniegu. Jak tylko ustabilizują się odpowiednie warunki, damy Wam znać o dokładnej dacie uroczystego otwarcia sezonu narciarskiego 2018/2019. Bądźcie online, śledźcie naszą stronę i profile w mediach społecznościowych.

Końcowe odliczanie właśnie się rozpoczęło! 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: