facebook

Zieleniec Sport Arena po raz kolejny wybrany drugim najlepszym ośrodkiem narciarskim w Polsce

Dodano: 06.04.2018

Stacja narciarska Zieleniec Sport Arena po raz kolejny zajęła drugie miejsce w największym i najbardziej prestiżowym rankingu, który już po raz czwarty został przeprowadzony i ogłoszony przez portal SkiOnline.pl. 

Jest to dla nas niezwykle ważne wyróżnienie z bardzo wielu powodów. Pierwszym jest fakt, że analizie i ocenie poddanych zostało w tym roku aż 98 ośrodków narciarskich w dwóch kategoriach – większych i mniejszych. Zgodnie z przyjętą przez portal SkiOnline.pl granicą, te większe zaczynają się od 6 km dostępnych dla narciarzy tras. 

Drugą istotną rzeczą jest to, w jaki sposób ów ranking powstaje. Na końcową ocenę ośrodków składają się dwie podstawowe rzeczy – twarde dane analityczne, które wyrażane są w formie przyznawanych stacji przez analityków portalu punktów oraz oceny użytkowników i narciarzy, którzy są oczywiście czytelnikami portalu. Już od pierwszej edycji rankingu, co mocno podkreślają analitycy portalu SkiOnline, główny nacisk przy ocenie położony jest na liczbę, zróżnicowanie, szerokość i jakość oraz naśnieżanie tras, przygotowanie i ich oświetlenie oraz oczywiście wydajność i nowoczesność narciarskiej infrastruktury, która ma być przede wszystkim wygodna dla użytkowników. 

Na samym końcu, co jest dla nas zdecydowanie najważniejsze, to ocena końcowa i miejsce w rankingu, które po raz kolejny udało nam się zająć. Jak wiadomo, to nie byłoby możliwe bez Waszych głosów i zaangażowania. Uzyskaliśmy bardzo wysoki wynik właśnie Waszej oceny – średnio 4,62/5 punktówza co bardzo serdecznie wszystkim głosującym dziękujemy. Dodajmy w tym miejscu, że to właśnie na naszą stację narciarską oddanych zostało najwięcej głosów! 

Jak więc szczegółowo przedstawia się ranking dużych ośrodków narciarskich w Polsce? Po raz kolejny na pierwszym miejscu podium znalazła się Białka Tatrzańska, która obroniła pozycję z zeszłego roku (otrzymała w rankingu 242). Serdecznie gratulujemy! 

Drugie miejsce, jak wiadomo, przypadło naszej stacji – 4,62 punktów od internautów i czytelników oraz 505 punktów od redakcji portalu złożyło się na końcową ocenę 233 punktów – jedynie 9 mniej, niż zdobyła wspomniana wcześniej Białka Tatrzańska. 

Na trzecie miejsce podium wdarło się przebojem Szczyrk Mountain Ski Resort (197 punktów), który dzięki inwestycjom i dynamicznemu rozwojowi awansował aż o 4 pozycje – również serdeczne gratulacje. 

Bardzo cieszymy się, że Zieleniec znów znalazł się na podium tak prestiżowego zestawienia. Nie jest jednak tajemnicą, że ostateczna weryfikacja zawsze odbywa się na stokach i w trakcie narciarskiego sezonu, a bezcenne są dla nas wszystkie Wasze uwagi i negatywne opinie, dzięki którym możemy się dla Was zmieniać i rozwijać. 

Nadszedł czas na zakończenie narciarskiego sezonu. Po kilku dniach analiz i podsumowania tego, co wydarzyło się przez ostatnie 130 dni, zaczniemy powoli przygotowania do kolejnego. Mamy nadzieję, że sezon 2018/2019, podobnie jak ten właśnie kończący się, znów będziemy mogli rozpocząć już w połowie listopada i zaprosić Was wszystkich na pierwsze w sezonie #szusowanko! 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: