facebook

Zieleniec po raz kolejny znalazł się na podium rankingu portalu skionline.pl

Dodano: 04.03.2017

Do raportów, badań i rankingów podchodzimy zwykle z przymrużeniem oka. Choć zwykle wszystko zależy przede wszystkim od ich konstrukcji i od tego, na podstawie jakich informacji są przygotowywane. Jednak w przypadku rankingu portalu Skionline sprawa ma się zdecydowanie inaczej.

W ciągu całego sezonu powstaje wiele statystyk i badań oceniających funkcjonujące w Polsce ośrodki narciarskiej. Ich obiektywna ocena jest o tyle trudna, że tak naprawdę większość z nich znacząco się od siebie różni – głównie za sprawą ukształtowania terenu i możliwej do rozwoju infrastruktury.

Jednak w przypadku rankingu przygotowywanego przez portal Skionline sprawa ma się o tyle inaczej, że w jego powstawaniu biorą udział nie tylko przedstawiciele i eksperci samego portalu, ale i liczni reprezentanci narciarskiej braci, która rok rocznie zapraszana jest do udziału w badaniu.

Trzeci rok z rzędu polskie ośrodki narciarskie zostały ocenione na podstawie wizyt ekspertów portalu oraz szczegółowej ankiety przeprowadzonej wśród czytelników. Dodajmy, że jest to całkiem spora grupa z całej Polski, co znacząco podnosi jakość i wiarygodność badania, a ocenie poddanych zostało 97 ośrodków z polskiej części Karpat i Sudetów.

Jak czytamy na stronie portalu główny nacisk w procesie oceny poszczególnych ośrodków postawiony został na liczbę, zróżnicowanie i jakość tras, a także na stan i zaawansowanie narciarskiej infrastruktury.

 

KTÓRE MIEJSCE ZAJĘŁA NASZA STACJA?

Podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku, uplasowaliśmy się na drugim stopniu podium, co ponownie stanowi dla nas ogromne wyróżnienie. Po raz kolejny ustąpiliśmy Białce Tatrzańskiej, do której w ogólnej ocenie straciliśmy jedynie 11 punktów (235 do 246). Na najniższym stopniu podium znalazł się nasz sudecki sąsiad – Czarna Góra Resort.

Niezwykle istotne są dla nas także szczegóły samego badania i ocena, jaką przyznali nam czytelnicy portalu – zakładamy, że byli to przede wszystkim narciarze i snowboardziści często odwiedzający naszą stację. Przyznali oni najlepszą wśród dużych ośrodków narciarskich w Polsce ocenę – średnia punktów wyniosła 4,66 punktu (skala od 1 do 5).

Po raz kolejny chcemy za to wyróżnienie serdecznie Wam podziękować. Ciężka, czasem niemal 24-godzinna praca nie może przynieść lepszej satysfakcji, niż wyrażone w taki sposób zadowolenie czytelników narciarskiego portalu i osób odwiedzających naszą stację narciarską. Dokładamy wszelkich starań, żeby rzeczywiście przez 150 dni w roku warunki w Zieleńcu były doskonałe i żeby w tym czasie można było sobie tu doskonale pojeździć.

Wszystko wskazuje, że i w tym sezonie spełniliśmy Wasze oczekiwania. A to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że ta ciężka praca ma sens, motywując nas tym samym do dalszego rozwoju naszej stacji narciarskiej. Mamy nadzieję, że z kolejnym rokiem Wasze oceny nie ulegną zmianie, niezależnie od tego, które miejsce zajmiemy w kolejnej edycji tego czy innych rankingu.

Pełny raport przygotowany przez ekspertów portalu SkiOnline opublikowany został rzecz jasna na stronie www.skionline.pl. Zapraszamy gorąco do jego lektury, gratulując tym samym wszystkim innym ośrodkom, które zostały w nim wyróżnione. Wszak zima jest jedna dla wszystkich i im więcej będzie w Polsce znakomitych stacji narciarskich, tym częściej kochający ten kapitalny sport pasjonaci wybierać będą właśnie te w kraju, zamiast wyjeżdżać za śniegiem i warunkami za granicę.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: