facebook

Zieleniec – jesienna mozaika atrakcji

Dodano: 07.09.2022

Powoli kończymy lato pod Orlicą, cóż to były za wakacje! Pełne słońca poranki, mnóstwo okazji do podziwiania rozgwieżdżonego nieba i próbowania nowych aktywności. A tych w okolicach Zieleńca nigdy nie brakuje. Chętnie wskakiwaliście na rowery i sprawdzaliście swoje umiejętności na zróżnicowanych szlakach, mamy też kilku nowych miłośników jazdy konnej! Co najważniejsze, po lecie przychodzi pełna możliwości jesień. Gotowi na nowe przygody?

Jak wiecie, sezon na Zieleniec trwa cały rok. Przez 365 dni możemy korzystać z uroków tej wspaniałej okolicy, podziwiać przyrodę i przy tym dobrze się bawić! Ziemia Kłodzka to kierunek, który sprawdzi się zarówno dla miłośników adrenaliny i pokonywania sportowych barier, jak i dla osób ceniących sobie spokojną rekreację i relaks.

Kto powiedział, że urlop można dobrze spędzić tylko latem?! Przedłużony weekend w Zieleńcu to zawsze dobra decyzja. Jesienne miesiące pozwalają jeszcze bardziej zwolnić, zregenerować ciało i umysł. Wystarczy dobrze spakować plecak, zawiązać wygodne buty i wziąć ciepłą bluzę, by w pełni korzystać z uroków tej niezwykłej pory roku, która coraz śmielej rozgaszcza się pod Orlicą.

Nie rezygnuj z aktywności – zmień kanapę!

Niekiedy długie jesienne wieczory i krótsze dni działają na nas hibernująco. Może czas to zmienić, zejść z wygodnej, ciepłej kanapy i wskoczyć na… kanapę wyciągu! Co prawda w październiku i listopadzie jeszcze nie pośmigamy na nartach, ale możemy skorzystać ze zróżnicowanych tras Family Bike Parku, czy urozmaicić nieco swoją wędrówkę malowniczymi szlakami. Będzie to także ciekawa przygoda dla najmłodszych, podobnie jak rozgrywka w Disc Golfa. Nie graliście wcześniej? Koniecznie zajrzyjcie do zielenieckiego Disc Golf Park.

Gdy jednak aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu wolicie zostawić na sezon narciarski, możecie postawić na regeneracje w Zieleńcu. Oferta zabiegów spa oraz masaży relaksacyjnych będzie czymś dla Was. Jacuzzi z widokiem na górską panoramę? Jesteśmy na tak! Do tego wieczorem w ramach relaksu warto spróbować lokalnej kuchni, jest w czym wybierać. Ponadto miejscowe restauracje dbają o urozmaicenia menu i stawiają sezonowe produkty na pierwszym miejscu. Ciekawą i zróżnicowaną ofertę mają dla Was także zielenieckie pensjonaty.

Kierunek kolorowe wędrówki

Złota polska jesień nabiera innego znaczenia w Zieleńcu. Mieniące się w słońcu kolorowe liście, stabilne temperatury i brak kolejek do wejścia na szczyty brzmią bardzo obiecująco. Podziwiać okolicę można oczywiście na wiele sposobów – pieszo, rowerem, ale też konno. Stajnia Gryglówka również jesienią organizuje wyprawy konne po kolorowych grzbietach pobliskich gór.

Prawdziwą ucztą dla oczu może okazać się także podziwianie okolicy z wież widokowych. Przenikające się barwne plamy robią niemałe wrażenie. W pobliżu Zieleniec Sport Areny znajduje się kilka ciekawych punktów obserwacyjnych, do których można dojść pieszo, czy podjechać rowerem. Warto odwiedzić wieżę na Orlicy, czy znajdującą się po czeskiej stronie Velką Destnę.

Odkrywaj atrakcje Ziemi Kłodzkiej bez tłumów turystów

Ziemia Kłodzka to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych części Dolnego Śląska. Górskie panoramy, urokliwe miasteczka i ekscytujące historie dawnych pałaców są warte odkrywania w każdej porze roku. Na miłośników architektury czeka tu wiele ciekawych miejsc. Zaczynając od urokliwego Międzygórza założonego przez królewnę niderlandzką – Mariannę Orańską. Z tą postacią związany jest także imponujący pałac w Kamieńcu Ząbkowickim.

Dla wielu odwiedzających nasze strony obowiązkowym punktem wycieczki jest urokliwe Kłodzko, a w nim słynna Twierdza Kłodzko. Tajemnicze opowieści i wąskie korytarze dostarczą emocji całej rodzinie. Na żądnych przygód odkrywców czeka także Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie oraz Kopalnia Złota w pobliskim Złotym Stoku. A to tylko część atrakcji jakie skrywa Ziemia Kłodzka.

Daj sobie czas na odpoczynek

Wrzesień i październik bywają bardzo stresującymi miesiącami. Powroty do pracy i szkoły, narastające obowiązki i zmieniająca się pogoda mogą dobrze zmęczyć. Warto dać sobie czas na oswojenie z nowymi wyzwaniami i pozwolić na regenerację bez konieczności czekania na ferie.

Zieleniec poza wspaniałą florą i fauną oraz zachwycającymi widokami wyróżnia się także mikroklimatem. Wyjątkowy układ mas ciśnieniowych powietrza sprawia, że panuje tutaj klimat zbliżony do alpejskiego. Nawet kilkudniowy pobyt w Zieleńcu przyczynia się do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia. Wszystko dzięki zwiększeniu produkcji czerwonych krwinek, które rozpoczynają domino korzyści. Wśród nich zauważalną poprawę jakości snu, czy redukcję zmęczenia. Przekonani?

Do zobaczenia w Zieleńcu!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: