facebook

Zieleniec CUP: razem dla Ukrainy – wyniki

Dodano: 08.03.2022

Każda okazja do pomagania jest na wagę złota. W myśl tej zasady połączyliśmy w niedzielę siły i wspólnie szusowaliśmy dla Ukrainy. Wpisowe z Zieleniec Cup w całości wsparły działania Polskiej Akcji Humanitarnej, która od ponad tygodnia pełni służbę na wschodniej granicy i pomaga tysiącom przybywających do Polski uchodźców. Dziękujemy gorąco za Wasz udział i obecność. Udało się nam zebrać w sumie 5500 złotych! 

To były wyjątkowe zawody, by wyjątkowe były też okoliczności ich rozegrania. Jak zwykle nie zawiedliście i licznie zameldowaliście się na starcie, za co z serca wam dziękujemy. I choć tym razem wyniki zeszły na drugi plan, warto wspomnieć również o tym, jak wyglądała klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych. Przypomnijmy, że wyglądały one nieco inaczej, niż ma to miejsce w naszym cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy. Osobno dziewczynki i osobno chłopcy startowali w trzech:

  • A do 8 lat (2014)
  • B do 13 lat (2009)
  • C do 18 lat (2004)

Wśród dziewczynek z najmłodszej grupy wiekowej – A, najlepszy wynik osiągnęła Ania Chołodecka z wynikiem 1:12.27. Na podium stanęły także Marta Dziąsko i Hania Szopa. Najlepszą trójkę chłopców w tej samej kategorii otworzył Dante Dziąsko-Iniguez, za nim Maciek Szatniewski i Tymek Tokarski.

W kategorii wiekowej do 13 lat najszybciej linię mety przecięła Gabriela Petrzak, która dwa zjazdy pokonała w czasie 53.53 s. Drugie miejsce zajęła Maria Dziąsko tracąc 2.61 s, trójkę zamknęła Julia Mituła z wynikiem 58.32 s. Liderem wśród chłopców w tej grupie okazał się Witold Bałamut, który trasę pokonał w 25.85 s. w pierwszym zjeździe i 28.25 s. w drugim. Za nim na podium stanęli kolejno Kuba Szatniewski i Franciszek Jaśkowiak, którym pokonanie toru zajęło około 1 minutę.

Grupę C reprezentowały dwie zawodniczki. Pola Serwacka pokonała rywalkę osiągając czas 1:23.46. 

Z większą konkurencją musiał poradzić sobie Aleksander Jarus, który osiągnął najlepszy wynik – 45.31 s  zarówno w swojej kategorii jak i w całych zawodach! Tuż za nim na mecie pojawili się Michał Cimochowicz ze stratą 6.82 s i Hubert Harężlak, który zarówno pierwszy jak i drugi zjazd pokonał w ok. 30 s.

Najszybszą zawodniczką w kategorii Open okazała się Joanna Chojcan z wynikiem 1:00.90 s. Drugi najlepszy wynik osiągnęła Katarzyna Pyzik, a trójkę zamknęła Sylwia Wnuk ze stratą 6.77 s. Zwycięzcą męskiej grupy otwartej został Krzysztof Jarus z wynikiem 47.57 s (drugi najlepszy czas wśród wszystkich uczestników). Tuż za nim ze stratą zaledwie 2.94 s na podium stanął Wojtek Szatniewski i Salomon Dariusz z wynikiem 51.15 s.

Jeszcze raz serdecznie wam dziękujemy i nieustannie zapraszamy do Zieleńca, w którym cały czas panują doskonałe warunki!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: