facebook

Zawody DPO – edycja śląska

Dodano: 13.02.2019

Jesteśmy coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć, jeśli chodzi o rozgrywane w tym sezonie zawody w ramach Dziecięcego Puchara Orlicy. Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze dwie edycje. Najbliższa – śląska, odbędzie się w sobotę, 16 lutego.

Przypomnijmy, że to już 24 rok z rzędu, kiedy to w ramach cyklu zawodów w kilku kategoriach wiekowych ścigają się przede wszystkim młodsi fani białego szaleństwa. Dziecięcy Puchar Orlicy wpisuje się też w najważniejszą zasadę, która jest fundamentem funkcjonowania naszego ośrodka – Zieleniec Sport Arena to stacja narciarska, która otwiera się na wszystkich, przede wszystkim jednak na rodziny z dziećmi. Tutejsza infrastruktura narciarska oraz baza hotelowa i gastronomiczna tworzą spójną całość, będącą idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku, gdzie dodatkowo rozpocząć można swoją przygodę z nartami lub oczywiście już posiadane umiejętności doskonalić.

W najbliższą sobotę czeka nas więc kolejna odsłona zawodów jednego z najstarszych w regionie cykli zmagań narciarskich. Na starcie zobaczymy doświadczonych już zawodników, którzy walczą o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, ale z pewnością również tych, którzy aktualnie spędzają u nas zimowe ferie. Rywalizacja zapewne znów w niektórych kategoriach będzie bardzo zacięta – nasze stoki niejedno już widziały!

ZAPISY TRWAJĄ CAŁY CZAS!

Przypominamy, że DPO to zawody dla wszystkich – nie trzeba być zrzeszonym w narciarskim klubie, warunkiem uczestnictwa, poza formalnościami, jest oczywiście posiadanie podstawowych umiejętności narciarskich. Do udziału w sobotnich zawodach możecie cały czas zapisać się w następujący sposób:

  • mailowo na adres marcin@tandt.pl do dwóch dni przed każdymi zawodami;
  • w dniu każdych zawodów od 9.30 do 11.00 w sekretariacie Pucharu, który mieści się w budynku Vital & SPA Resort Szarotka pod adresem ul. Zieleniec 72, 57-340 Duszniki Zdrój
  • online

WYSTARTOWAĆ MOŻE KAŻDY

Dziecięcy Puchar Orlicy rozgrywany jest w różnych kategoriach wiekowych (szczegółowa lista poniżej). Wszystko po to, aby wyrównać pomiędzy maluchami szanse. Jednak do udziału w całym cyklu zapraszamy również nieco starszych zawodników – dla nich przygotowana została kategoria OPEN bez ograniczeń wiekowych:

  • Smerfy: rocznik 2013 roku i młodsze;
  • Skrzaty: rocznik 2011-2012;
  • Krasnale: rocznik 2009-2010;
  • Starsze Krasnale: rocznik 2006-2008;
  • Elfy: rocznik 2003-2005;
  • Open: rocznik 2002 i starsze.

TRASA, CZAS, MIEJSCE

Trasa śląskiej edycji zawodów ustawiona zostanie ponownie na stoku W5 przy Vital & SPA Resort Szarotka. Start punktualnie o godzinie 11:30, chyba że figle płatać będzie aura, wtedy godzina rozpoczęcia zawodów może ulec zmianie. Patrząc jednak na prognozę pogody na najbliższe dni, nic takiego się nie zapowiada.

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

Jeszcze przed samym startem warto dokładnie przeczytać wszystkie zasady oraz ważne sprawy związane z organizacją zawodów – wszystko to zostało szczegółowo opisane w dostępnym pod tym linkiem regulaminie, a także wypełnić stosowne dokumenty:

które są warunkiem koniecznym, aby można było stanąć na starcie DPO.

Czekamy zatem na Was, zachęcamy do licznego udziału, wspólnej zabawy i przede wszystkim aktywnego wypoczynku!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: