facebook

Zapraszamy na pączki od Radia Wrocław

Dodano: 18.02.2020

Niby tłuste, niby kaloryczne, ale wychodzimy z założenia, że raz do roku to nie grzech! – to komunikat od naszych przyjaciół z Radia Wrocław. Rzeczywiście w teorii pączki i narciarstwo nie bardzo idzie w parze. Ale ponieważ tłusty czwartek wypada raz w roku, możemy spokojnie pozwolić sobie na odrobinę również kulinarnego szaleństwa. Wszystko potem zrzucimy przecież na stoku! 

Pączki wielu osobom kojarzą się z tradycyjnym, tłustoczwartkowym posiłkiem, choć tak naprawdę do Polski przybyły dopiero w XVII wieku (dlaczego tak późno!?!). Wcześniej rarytasem były faworki. Mówi się, że człowiekowi, który nie skusi się na ani jednego pączka, w dalszym życiu nie będzie się wiodło. Przesądy przesądami, ale z drugiej strony – nie zamierzamy ryzykować i wpiszemy się w ogólnopolski trend. Polacy w tym dniu zjadają przeciętnie 2,5 pączka. Szacuje się, że tylko w Tłusty Czwartek pochłaniamy ich aż 100 milionów.

I to właśnie z okazji Tłustego Czwartku Radio Wrocław zaprasza wszystkich słuchaczy w eterze i narciarzy w Zieleńcu do udziału w słodkim spotkaniu w najbliższy, Tłusty Czwartek 20 lutego. Wóz transmisyjny i  Wasi ulubieni dziennikarze Radia Wrocław będą częstować Was pączkami w tym dniu w  Zieleńcu od 14.00 do 16.00 przy wejściu na stok przy pomarańczowej kanapie i kasie Winterpolu (W3). Serdecznie zapraszamy!

Polecamy Waszej uwadze:

Atrakcje na zimowe ferie

Macie ochotę na ognisko, doszkolić się w zakresie bezpieczeństwa, a może chcielibyście trochę po nartach potańczyć? Aż do ostatniego tygodnia zimowych ferii przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji, którymi wypełnić możecie czas już po zejściu z narciarskich stoków. Ich pełną listę, godziny oraz wszelkie niezbędne szczegóły znajdziecie tutaj.

Nasze „sociale”

gorąco zachęcamy do śledzenia, lajkowania i szerowania!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: